Patriotycznie na otwockich Kresach

W ostatnią niedzielę listopada w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Otwocku odbył się niezwykły koncert „Pieśni Niepodległej” w wykonaniu zespołu wokalno-aktorskiego Sonanto. Artyści zabrali słuchaczy w muzyczną podróż po historii

Parafia na otwockich Kresach nie pierwszy raz gościła artystów, którzy prezentują repertuar patriotyczny. Tym razem dzięki uprzejmości ks. proboszcza Jana Śmigasiewicza wystąpił zespół Sonanto. Tworzą go wokaliści, śpiewający aktorzy i instrumentaliści – absolwenci polskich szkół muzycznych i teatralnych. W repertuarze zespołu znajduje się kilkanaście programów koncertowych, z których większość to propozycje o charakterze rocznicowym, poświęcone ważnym wydarzeniom i postaciom polskiej historii.

Koncert w otwockim kościele nawiązywał do obchodzonej 11 listopada rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Była to wokalno-aktorska opowieść o polskiej walce o wolność w XIX i XX wieku. Złożyły się na nią utwory powstańcze, pieśni legionowe, utwory z okresu II Rzeczpospolitej, piosenki wojenne i z okresu powojennego, m.in. z czasów „Solidarności”. Artyści zachwycili publiczność chwytającymi za serce interpretacjami utworów Jacka Kaczmarskiego, Ernesta Brylla czy Jana Pietrzaka, zachęcając do wspólnego wykonywania tych świetnie znanych pieśni. Wokalistom towarzyszył zespół instrumentalny, a atmosferę koncertu podkreślała niezwykła oprawa świetlna akcentująca patriotyczny charakter wydarzenia.

– Najważniejsze, że młodzi ludzie śpiewają o historii Polski, że pamiętają o ofierze, jaką złożyli weterani, żołnierze, Żołnierze Wyklęci, a ich wysiłek, poświęcenie, cierpienie i życie nie poszły na marne – podkreślił proboszcz Jan Śmigasiewicz. 

SW

 

One thought on “Patriotycznie na otwockich Kresach

  • 4 grudnia 2021 o 02:08
    Permalink

    Kiedy sie nareszcie skonczy ten „patriotyczny” OBLED ???

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.