Z Metra do Młyna

Janusz Stokłosa będzie gwiazdą niedzielnego koncertu w Hotelu BOSS. Artysta zagra wraz z zespołem w stylowym Starym Młynie. Na pewno usłyszymy jego największe przeboje, m.in. z musicalu „Metro”

Janusz Stokłosa jest kompozytorem aranżerem, wiolonczelistą, klawiszowcem i dyrygentem. Komponuje muzykę do piosenek, jest autorem ponad 200 partytur do sztuk teatralnych i filmów. Tworzył dla większości teatrów w Polsce i wielu prestiżowych scen w Europie. Ukończył teorię i historię muzyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, tam też debiutował w słynnym Teatrze STU.

Momentem przełomowym w karierze artysty była premiera musicalu „Metro”, która odbyła się w 1991 roku. Ojcami sukcesu tego kultowego spektaklu są Janusz Stokłosa, który skomponował muzykę, i Janusz Józefowicz – reżyser i twórca choreografii (nieco w ich cieniu pozostają autorki scenariusza i tekstów piosenek Agata i Maryna Miklaszewskie). Muzyka do „Metra” była nominowana do broadwayowskiej Tony Award, a sam musical grano nawet przez jakiś czas w Nowym Jorku. Na stałe jest w repertuarze warszawskiego teatru Studio Buffo. Dotąd wystawiono „Metro” ponad 2200 razy dla około dwóch milionów widzów. Był przepustką do sławy dla takich gwiazd jak: Edyta Górniak, Katarzyna Groniec, Robert Janowski, Katarzyna Skrzynecka, Natasza Urbańska.

Podczas koncertu na Wawer Music Festival Januszowi Stokłosie będzie towarzyszyć zespół kameralny i artyści ze Studia Buffo. Zapowiada się wieczór pełen radości i wzruszeń.

pds

 

Stary Młyn, ul. Żwanowiecka 20, niedziela, 12.12, godz. 17.30, bilety

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.