Radość, plusz i zdrowie

M Liga zaczęła sezon od imprezy biegowej i imprezą biegową go zakończyła. W Wawrze odbył się pierwszy bieg z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia. Impreza miała charakter charytatywny, podczas zawodów zbierano maskotki dla małych podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego TPD Helenów

Organizatorzy M Ligi znów postanowili połączyć przyjemne z pożytecznym i zorganizowali kolejną w tym roku imprezę o charakterze charytatywnym. Po rozpoczynającym sezon biegu „Wygraj z depresją” przyszedł czas na bieg z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia. Obie imprezy zostały przeprowadzone w Wawrze. Wybór święta, podobnie jak miejsca rozegrania biegu, nie był przypadkowy. Miasteczko zawodów znajdowało się na terenie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego TPD Helenów zajmującego się opieką nad dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnościami. – Podobnie jak w przypadku  biegu „Wygraj z depresją” chcieliśmy, aby impreza wniosła coś więcej niż tylko sportową rywalizację. Wspólnie szukaliśmy jakiejś wyjątkowej daty w kalendarzu, która byłaby do tego odpowiednia. Nie chcieliśmy tworzyć kolejnego biegu mikołajkowego. Tak trafiliśmy na Dzień Pluszowego Misia i uznaliśmy, że to idealny czas na zrealizowanie naszego pomysłu – mówi jeden z twórców M Ligi Maciej Mycielski.

Zgodnie z ideą organizatorzy zawodów zarówno przed imprezą, jak i w jej trakcie zbierali pluszaki, które mają trafić do wychowanków placówek szkolno-wychowawczych. – Nie sądziliśmy, że pomysł spotka się z tak dużym odzewem. Otrzymaliśmy tyle pluszaków, że wypełniają jeden z pokoi w siedzibie M Ligi – mówi Mycielski. – Maskotek jest tak dużo, że pewnie podzielimy je na kilka ośrodków. Część trafi do gospodarza naszych zawodów – TPD Helenów, a resztę rozdysponujemy między inne placówki – dodaje.

Podczas Biegu Pluszowego Misia uczestnicy mogli rywalizować na jednym z kilku dystansów. Dla dorosłych i młodzieży przygotowano trasy liczące 5 i 10 kilometrów, natomiast dla młodszych uczestników – dystanse 500 i 1000 metrów. – Spotkaliśmy się z naprawdę fajnym odbiorem wśród uczestników. Wprawdzie nie było ich aż tyle, co podczas biegu „Wygraj z depresją”, ale wierzymy, że kolejna edycja akcji przyciągnie większą frekwencję – mówi Mycielski.

W trakcie zawodów uczestnicy mogli liczyć nie tylko na pamiątkowe medale, koszulki startowe czy specjalnie przygotowane breloki w kształcie misia. Najbardziej kreatywni uczestnicy za najlepsze przebranie otrzymali tytuł Miśś i Miśter Biegu. – Wśród dziewcząt konkurencja była duża i tak naprawdę trudno nam było wybrać. Zawodniczki z Marek, które przebrały się za pandy, były genialne i to do nich trafił słoik miodu. Natomiast naszym Miśterem został jeden z najmłodszych uczestników Paweł Walerzak, który także przebrał się za misia pandę – mówi Mycielski.

MS

Wyniki

Dystans 10 km

Mężczyźni

 1. Piotr Kołodziejek (Borki Siwek)
 2. Jacek Rządca (Zielonka)
 3. Maciej Maslanko (Jeżów)

 

Kobiety

 1. Anna Rząsowska (W-wa)
 2. Joanna Kundzewicz (W-wa)
 3. Wioleta Kot (W-wa)

Dystans 5 km

Mężczyźni

 1. Jakub Bielecki (W-wa)
 2. Joshua Dudman (W-wa)
 3. Paweł Ładno (W-wa)

Kobiety

 1. Paulina Rękawek (Lipowo)
 2. Małgorzata Korzeniowska (W-wa)
 3. Danuta Idzikowska (Otwock)

Nordic Walking – 5 km

Mężczyźni

 1. Piotr Olkowski (W-wa)
 2. Marcin Tomczak (Ciechanów)
 3. Paweł Kowalik (Komarówka)

Kobiety

 1. Patrycja Bereznowska (Wieliszew)
 2. Ewa Raciborska (W-wa)
 3. Ewa Siwek (Otwock)

Dystans 1000 m – dzieci

Chłopcy

 1. Adam Bułakowski (W-wa)
 2. Gleb Markiewicz (W-wa)
 3. Aleksander Wołoszczuk (W-wa)

Dziewczęta

 1. Oliwia Rylska (Pass)
 2. Adrianna Bader-Strzała (W-wa)
 3. Zofia Rachwalska (W-wa)

Dystans 500 m – dzieci

Chłopcy

 1. Aleksander Tarsalewski (Wołomin)
 2. Piotr Dajnowicz (W-wa)
 3. Ryszard Zawada (W-wa)

Dziewczęta

 1. Emilia Rękawek (Lipowo)
 2. Marta Skaruz (W-wa)
 3. Magdalena Rządca (Zielonka)

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.