Trwa zbiórka pluszaków i słodyczy. Mikołaje szykują niespodziankę dla dzieci, które spędzą święta w szpitalu 

To kolejna bożonarodzeniowa akcja alpinistów z powiatu otwockiego, którzy w przebraniu św. Mikołaja zjadą na linach z dachu Powiatowego Centrum Zdrowia przy ul. Batorego w Otwocku, aby obdarować słodyczami i pluszowymi zabawkami dzieci i seniorów, którzy święta spędzają w szpitalu. Linia Otwocka” jest patronem medialnym akcji. Publikujemy listę punktów w Otwocku, Józefowie, Karczewie i Wawrze, do których można dostarczać pluszowe zabawki i łakocie. Akcja potrwa do środy, 22 grudnia do godz. 19

AGNIESZKA JASKULSKA 

To niezwykła świąteczna akcja zorganizowana przez czterech alpinistów m.in. z powiatu otwockiego, którzy chcą umilić czas małym i dużym pacjentom spędzającym święta w szpitalu powiatowym w Otwocku. Zarówno w tym, jak i w poprzednim roku „Linia” objęła tę wyjątkową akcję patronatem medialnym. – Boże Narodzenie to czas, kiedy powinno się być z rodziną w domu, ale nie zawsze jest to możliwe. Pobyt w szpitalu w okresie świąt jest trudny, zwłaszcza dla dzieci, które najbardziej tęsknią za domem i bliskimi – podkreśla Wojciech Bednarczyk, alpinista z Józefowa i jeden z organizatorów akcji. – Dyrekcja Powiatowego Centrum Zdrowia w Otwocku zgodziła się na nasz nietypowy pomysł, który – mamy nadzieję – zaskoczy zwłaszcza małych pacjentów. Na razie nie wiemy, kiedy dokładnie przeprowadzimy świąteczną akcję i zjedziemy na linach z dachu szpitala, bo wiele zależy od pogody – wyjaśnia alpinista. 

Kilka dni temu rozpoczęła się zbiórka pluszaków i słodyczy. Alpiniści apelują do wszystkich, którzy chcą wesprzeć świąteczną akcję, o pomoc w zbieraniu łakoci i pluszowych zabawek. – Nie chcemy pieniędzy. Potrzebujemy słodyczy, które można podarować zarówno seniorom, jak i dzieciom, np. wafelków, pierniczków, delicji, czekolady, herbatników. Liczymy też na pluszowe zabawki dla najmłodszych pacjentów. Rodzaj i wielkość przytulanek jest dowolna, ważne, aby były one nowe, ponieważ w szpitalu panuje reżim sanitarny – wyjaśnia Wojciech Bednarczyk, jeden z alpinistów. I dodaje: – Mamy mało czasu na realizację tego przedsięwzięcia, dlatego zachęcamy wszystkich do udziału w akcji. W tym roku potrzebujemy waszej pomocy jeszcze bardziej, bo dodatkowo chcemy obdarować słodkościami i pluszakami pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu – podkreślają organizatorzy świątecznej akcji. I bardzo dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę. – Dzięki darczyńcom w zeszłym roku udało się nam rozdać bardzo dużo paczek, które trafiły również do pacjentów szpitala klinicznego im. A. Grucy w Otwocku, a także do domu dziecka oraz domu opieki w Józefowie. W tym roku mamy jeszcze większą mikołajową misję – zaznaczają alpiniści. 

Gdzie przynieść słodkości i pluszaki? 

Zabawki i łakocie można dostarczyć do kilku sklepów, które włączyły się w świąteczną akcję. Lista punktów wciąż się wydłuża. Prezenty można zostawić w specjalnym koszu.

OTWOCK

 • market przy ul. Żeromskiego 121 
 • przedszkole przy ul. Jodłowej 14
 • sklep z artykułami dla dzieci przy ul. Hożej 4
 • market przy ul. Batorego 34
 • sklep przy ul. Okrzei 40
 • sklep przy ul. Hallera 7
 • sklep spożywczy przy ul. Okrzei 123a 

JÓZEFÓW

 • sklep spożywczy przy ul. 3 Maja 53
 • sklep spożywczy przy ul. 3 Maja 99
 • market przy ul. Topolowej 16
 • delikatesy przy ul. Piłsudskiego 32
 • sklep spożywczy przy ul. Granicznej 4a

KARCZEW

 • przedszkole przy ul. Zamkowej 4 w Otwocku Wielkim

WAWER

 • sklep motoryzacyjny przy ul. Patriotów 190 w Radości

Jeżeli jesteś właścicielem sklepu lub chcesz wesprzeć akcję, możesz skontaktować się z organizatorami, pisząc na adres: biuro.alpinserwis@gmail.com 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.