Na łyżwach po wielkiej dziurze

Ciężki sprzęt już wyrównał i utwardził teren w miejscu rozebranej niedawno nieruchomości w centrum miasta. W tym tygodniu rozpoczną się prace związane z rozstawianiem konstrukcji lodowiska miejskiego, które ma zostać otwarte jeszcze przed świętami

PRZEMEK SKOCZEK

Łyżwy to zdecydowanie najpopularniejsza forma rozrywki otwocczan w zimowych miesiącach. Cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców w niemal każdym wieku, ale niewątpliwie z lodowiska korzysta przede wszystkim młodzież. To „wędrowna” atrakcja. Przez pierwsze lata ślizgawka znajdowała się w parku miejskim, jednak po jego rewitalizacji przeniesiono ją na teren dawnej Zieleni Miejskiej, a w 2019 roku do tzw. małpiego gaju, czyli na skwer 7 Pułku Ułanów. Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią w tym roku lodowisko zostanie uruchomione po drugiej stronie ul. Andriollego.

– Centrum miasta jest doskonałym miejscem dla takich atrakcji. Sprawdziło się to już dwa lata temu, kiedy przenieśliśmy lodowisko do tzw. małpiego gaju i spotkało się to z dobrym przyjęciem i entuzjazmem ze strony otwocczan. Teraz chcemy, by teren po wielkiej dziurze, który po wielu latach oczekiwań został oddany mieszkańcom, mógł w końcu tętnić życiem i można było spędzać tu wolny czas. Zależy nam, żeby lodowisko ruszyło jak najszybciej – mówi prezydent Jarosław Margielski. To „jak najszybciej” oznacza, że miasto stara się, by lodowisko zostało uruchomione jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Uczniowie mają wtedy dość długą przerwę świąteczną i na pewno chętnie skorzystają z tej atrakcji. To będzie ta sama miejska ślizgawka, którą miasto kupiło w 2019 roku za 400 tys. zł. Ma wymiary 20 na 30 metrów. Obok zaplanowano też miejsce na food trucki. Za organizację i prowadzenie lodowiska odpowiada Otwockie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

W sezonie 2019/2020 bilet normalny kosztował 8 zł, a ulgowy 6 zł. Teraz cennik będzie prawdopodobnie nieco zmieniony, podobnie jak godziny otwarcia lodowiska. Radni właśnie o tym dyskutują. Nie zmieni się czas trwania sesji – który wynosi 50 minut – oraz zasada, że w godzinach porannych i wczesnopopołudniowych z lodowiska będą mogli korzystać tylko uczniowie otwockich szkół podstawowych, a dla wszystkich będzie ono dostępne dopiero po przerwie technicznej.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.