Zimą pojedziemy tunelem

Świetna wiadomość dla kierowców, którzy z niecierpliwością czekają na otwarcie tunelu S2 POW pod Ursynowem. Kończy się procedura związana z odbiorami tunelu. Wreszcie udało się uzyskać pozytywną opinię straży pożarnej

To jednak nie koniec procedur dotyczących odbioru S2 Puławska – Warszawa Wilanów. Małgorzata Tarnowska z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że w ubiegłym tygodniu dokumenty otrzymane po kontroli PSP GDDKiA złożyła do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Po otrzymaniu decyzji o pozwoleniu na użytkowanie ostatnim krokiem będzie uzyskanie zgody wojewody mazowieckiego.

Kierowcy prawdopodobnie będą mogli pojechać nową trasą już przed Bożym Narodzeniem. Małgorzata Tarnowska informuje, że odcinek S2 pomiędzy węzłami Puławska a Warszawa Wilanów zostanie oddany do użytku jeszcze pod koniec kalendarzowej jesieni.

Pierwotnie tunel miał być otwarty pod koniec 2020 roku. Jednak rok temu kierowcom udostępniono jedynie most Południowy, a termin oddania tunelu do użytku przesuwano z miesiąca na miesiąc. Same prace zakończyły się latem tego roku. Pojawiły się jednak kolejne trudności. Kłopotem była wentylacja. Latem podczas kontroli straży pożarnej wzniecono kontrolowany pożar, po którym stwierdzono problem z systemami bezpieczeństwa – nie zadziałało automatycznie uruchamiane oddymianie tunelu. Podczas kolejnej kontroli okazało się, że rezerwowy wentylator jest wadliwy. 3 grudnia GDDKiA po kolejnej kontroli PSP poinformowała, że jest pozytywne stanowisko straży pożarnej. Teraz brakujący odcinek S2 wreszcie połączy drogę wiodącą przez południe i zachód Warszawy z tą przebiegającą przez Wilanów i prowadzącą mostem Południowym do Wawra.

BM

fot. GDDKiA/ Krzysztof Nalewajko, źródło: gov.pl

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.