Uczniowie czekają na salę gimnastyczną

Czy dzieci uczące się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Otwocku Wielkim wkrótce będą mogły korzystać z nowej sali gimnastycznej? W projekcie przyszłorocznego budżetu gminy zapisano 80 tys. zł na dokumentację budowy sali wraz z zapleczem

SYLWIA WYSOCKA

Według projektu budżetu gminy Karczew na 2022 rok najwięcej środków inwestycyjnych przeznaczonych na placówki oświatowe ma trafić do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Otwocku Wielkim.

– Jeśli rada miejska wyrazi zgodę, to zapowiadają się bardzo dobre czasy dla tej szkoły – poinformował na początku grudnia podczas wideoczatu z mieszkańcami burmistrz Michał Rudzki. – Na przyszły rok zaplanowałem 100 tys. zł na modernizację łazienek w tej szkole, 50 tys. zł na modernizację holu głównego, 10 tys. zł na poprawę elektryki i 80 tys. zł na projekt nowej sali gimnastycznej – wyliczał szef karczewskiego samorządu.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Otwocku Wielkim to placówka, w której uczy się ok. 250-300 dzieci. Jak podkreśla burmistrz Karczewa, to druga szkoła – po tej w Sobiekursku – która wymaga dużych nakładów inwestycyjnych. – Nie do zaakceptowania jest sytuacja, aby chłopcy mieli jedną łazienkę na całą szkołę i spóźniali się na lekcje z powodu kolejki do toalety. Dlatego w przygotowanym przeze mnie i moich współpracowników projekcie budżetu znalazło się aż 100 tys. zł na modernizację łazienek. Remontu wymaga także hol główny, którego ściany i podłoga są w bardzo złym stanie – podkreśla burmistrz Rudzki.

Jednak najbardziej wyczekiwaną przez społeczność szkolną inwestycją jest budowa sali gimnastycznej. – Szkoła ma do dyspozycji jedynie małą salę. Wymieniliśmy w niej podłogę, ale i tak nie zastąpi ona funkcji, jakie w szkołach pełnią duże sale gimnastyczne. Stąd konieczność budowy takiego obiektu przy szkole w Otwocku Wielkim wraz z zapleczem, czyli szatniami i pomieszczeniami magazynowymi – mówi Michał Rudzki. Jak podkreśla burmistrz, po wybudowaniu sali gimnastycznej obecnie użytkowaną w tym celu salkę będzie można zaadaptować na sale lekcyjne lub świetlicę. – Teraz dzieci muszą łączyć świetlicę ze stołówką, co jest nie tylko krępujące, ale i uciążliwe. Musimy pamiętać, że wraz z rozwojem tych terenów pod kątem mieszkaniowym liczba dzieci w szkole będzie rosnąć – przekonuje burmistrz Rudzki. I dodaje: – Poza tym sala gimnastyczna z prawdziwego zdarzenia będzie integrować społeczność szkolną, pozwoli na organizowanie apeli, uroczystości czy świąt. Obecna sala na to nie pozwala, uczniów trzeba dzielić na grupy.

Jednak aby środki w proponowanej przez burmistrza wysokości mogły być przeznaczone dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Otwocku Wielkim, radni muszą przyjąć taki zapis w uchwale budżetowej na rok 2022. Jeśli przychylą się do tej propozycji, w przyszłym roku powstanie projekt nowej sali. – W oparciu o niego będziemy starać się o środki zewnętrzne na budowę tego obiektu m.in. z programów rządowych i samorządowych – zapowiada burmistrz. – Zadbaliśmy o szkołę w Sobiekursku, którą rozbudowaliśmy, wyremontowaliśmy w niej łazienki, zagospodarowaliśmy teren wokół niej i wybudowaliśmy parking. Teraz czas na placówkę w Otwocku Wielkim. Chcemy zacząć od tego, co również zdaniem dyrekcji jest najważniejsze. Zaczęliśmy już w tym roku od doposażenia klas i pracowni lekcyjnych. Resztę będziemy robić sukcesywnie w kolejnych latach. Stąd te propozycje w projekcie przyszłorocznego budżetu – wyjaśnia burmistrz Karczewa.

oprac. AJG,/ źródło: geoportal

One thought on “Uczniowie czekają na salę gimnastyczną

  • 15 grudnia 2021 o 11:26
    Permalink

    A czy dzieci ze szkoly nr 9 w Świerku doczekaja sie kiedys stołówki i sali gimnastycznej? Wstyd zeby tyle lat nie zadbac o cos co powstalo z inicjatywy i pieniedzy ludzi. Tyle nowych rodzin z dziecmi zamieszkalo obok szkoły ! I nikt nie chce posyłać dziecka do szkoly gdzie nawet stolowki nie ma. A szkola pod nosem! Piekna spokojna i przyjazna okolica, kameralnie, wrecz jak w prywatnej szkole i co z tego?! Jak nawet na zajecia dodatkowe szkoly nie stac bo wrecz za mało dzieci. Lepiej wozić dzicko do przeladowanej dwójki i dwunastki kawal drogi od domu. Chory kraj! Chore przepisy. Sala gimnastyczna i stołówka jak psu micha, kazdej szkole sie należeć powinna.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.