Mężczyzna zaatakował trzech kolegów nożem

Nawet kara dożywotniego więzienia grozi 43-letniemu mężczyźnie, który zaatakował trzech kolegów nożem. Jednego z nich poważnie dźgnął w głowę i szyję, a dwóch dotkliwie zranił. Świadkowie krwawego ataku wezwali na miejsce karetkę pogotowia i policję. 43-latek został zatrzymany. Mężczyzna odpowie za usiłowanie zabójstwa i naruszenie czynności narządu ciała lub rozstroju zdrowia

Mężczyźni dobrze się znali, bo przyjechali do Polski za chlebem. Jednak nie samą pracą człowiek żyje. W niedzielę czterech kolegów spotkało się na jednej z ulic Karczewa. Chcieli się zabawić. Podczas towarzyskiego spotkania pili też sporo alkoholu. Jednak w środku nocy doszło między nimi do nieporozumienia, które szybko przerodziło się w krwawą awanturę. Nie wiadomo, co było powodem kłótni, ale agresywny 43-latek rzucił się na swoich kolegów z nożem, dźgając ich gdzie popadnie. Krwawą jatkę zauważyły postronne osoby, które od razu powiadomiły policję. – Zgłoszenie o zdarzeniu, do którego doszło na terenie miasta, otrzymaliśmy w niedzielę około godz. 3 w nocy. Na miejscu interweniowali policjanci z komisariatu w Karczewie, a także karetka pogotowia – podkreśla mł. asp. Paulina Harabin, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. 43-latek został obezwładniony przez policjantów i zatrzymany. Funkcjonariusze zabezpieczyli narzędzie zbrodni. Natomiast zespół ratownictwa medycznego zajął się poszkodowanymi kolegami agresora. – Trzech poważnie rannych mężczyzn przetransportowano do szpitala. Jeden z nich został dźgnięty nożem w szyję i głowę. Obrażenia zagrażały jego życiu – zaznacza mł. asp. Paulina Harabin.

Śledczy nie mieli wątpliwości, że agresywny 43-latek zaatakował nożem trzech kolegów, a jednego omal nie zabił. – Zatrzymany mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie – tłumaczy rzecznik prasowy otwockiej policji. I dodaje, że 43-latek trafił do policyjnej celi, a kiedy wytrzeźwiał, usłyszał kilka zarzutów. Karczewscy policjanci zgromadzili wiele dowodów i zabezpieczyli na miejscu zdarzenia nóż z widocznymi śladami krwi, którym 43-latek zaatakował swoich kolegów. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Otwocku, która wszczęła śledztwo. 43-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i dwa zarzuty naruszenia czynności narządu ciała lub rozstroju zdrowia, za co grozi mu 25 lat więzienia, a nawet dożywocie. Z uwagi na brutalny charakter sprawy prokurator zwrócił się do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Otwocki sąd przychylił się do niego i 4 3-latek trafił do aresztu na trzy miesiące, gdzie poczeka na proces.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.