Kołbiel: Złote gody w kościele

W kościele pw. Świętej Trójcy w Kołbieli pary małżeńskie z terenu gminy, które mogą pochwalić się 50-letnim stażem, zostały uhonorowane Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

W sumie medalami uhonorowano 28 par mieszkających gminę Kołbiel. W uroczystości uczestniczyło 13 par oraz jedna z odznaczonych bez współmałżonka.

Na początku uroczystości jubilatów powitali kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Magdalena Mazek, wójt Kołbieli Adam Budyta i ksiądz proboszcz Krzysztof Abramowski. Zebrani uczestniczyli we mszy świętej, po której otrzymali medale, kwiaty i słodkie upominki. – Choć uroczystość została zorganizowana w reżimie sanitarnym i ograniczyła się wyłącznie do części oficjalnej, była pełna wzruszeń nie tylko dla samych par, lecz także rodzin uczestniczących w spotkaniu – informują kołbielscy urzędnicy.

Wójt Adam Budyta wszystkim parom pogratulował tak imponującego stażu małżeńskiego. – Życzymy szanownym jubilatom kolejnych lat pełnych szczęścia i radości, a także dużo zdrowia i miłości!

BM

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.