Pomóż Antosiowi w rehabilitacji

„Stół za 200 zł” to świąteczna akcja dla Antosia, mieszkańca Celestynowa, który cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Każdy, kto wpłaci taką kwotę, weźmie udział w losowaniu nietuzinkowego mebla. Termin mija w środę, 22 grudnia

Święta to czas dzielenia się dobrem. Nieprzypadkowo to właśnie na przełomie roku odbywa się wiele akcji charytatywnych, takich jak Szlachetna Paczka czy WOŚP. Wpisuje się w to również działanie grupy mieszkańców Wiązowny. Antoś poza mózgowym porażeniem dziecięcym ma zdiagnozowanych dużo innych chorób, z którymi żyje i zmaga się każdego dnia. „Walka z genami” od urodzenia jest nierówna i wymaga stałej, wieloprofilowej rehabilitacji. Intensywne turnusy rehabilitacyjne przynoszą efekty, ale jeden kosztuje ok. 6 tys. zł, a w ciągu roku potrzeba ich kilka.

– Mamy nadzieję, że ludzie otworzą serca i wesprą Antosia kwotą 200 zł. Oczywiście mile widziane są także mniejsze kwoty, bo liczy się każda pomoc, ale ci bardziej szczodrzy mają szansę wygrać piękny dębowy stół z „rzeką z żywicy” o wartości kilku tysięcy złotych. To bardzo oryginalny mebel o wymiarach 180 na 90 cm i wysokości 78 cm. Myślę, że będzie ozdobą każdego salonu czy pokoju – mówi współorganizująca akcję Paulina Sokół, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie. – Bonusem będą świąteczne pierniczki, które Antoś pomagał przygotowywać. Zostaną rozlosowane spośród wszystkich wpłacających, nawet te najdrobniejszy kwoty – dodaje.

pds

Aby wziąć udział w akcji, należy wpłacić odpowiednią kwotę na konto chłopca na stronie www.siepomaga.pl/antoni-biernat. Nie można tego zrobić anonimowo! 22 grudnia o godz. 19 Antoś sam wyłoni zwycięzcę podczas losowania na żywo odbywającego się na facebookowym profilu Wspieramy Antoniego.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.