Bałagan przy Świderskiej

Jesienią przy Przedszkolu Sióstr Elżbietanek przy ulicy Świderskiej w Otwocku trwał remont, powstały m.in. miejsca parkingowe. Nasi Czytelnicy alarmują jednak, że po jakimś czasie remont przerwano i od wielu tygodni w okolicy nic się nie dzieje. A teren nadal wygląda jak plac budowy…

BARBARA MICHAŁOWSKA

W ramach prowadzonych jesienią prac m.in. wyniesiono skrzyżowanie z ul. Szkolną, wybudowano też przejście dla pieszych. Udało się również wygospodarować teren, na którym powstały dodatkowe miejsca parkingowe przy przedszkolu. Okoliczni mieszkańcy alarmują jednak, że przy drodze nadal stoją słupki, a część jezdni jest oddzielona taśmą. Obok leży pryzma odpadów po budowie, zaś sama jezdnia jest jedynie utwardzona drobnym kamieniem. Wygląda, jakby remont był niedokończony. I pytają, czy to już koniec prac i kto odpowiada za pozostawiony bałagan? 

Postanowiliśmy zadać te pytania urzędnikom. W odpowiedzi Biuro Prasowe Urzędu Miasta Otwocka poinformowało, że inwestycja związana z przebudową skrzyżowania ul. Świderskiej i ul. Szkolnej nie została jeszcze zakończona. 

– Z uwagi na złe warunki atmosferyczne nie została jeszcze położona nakładka asfaltowa na odcinku ul. Świderskiej, gdzie powstały miejsca postojowe. Nie można prowadzić tych prac, gdyż jest to niezgodne ze sztuką budowlaną. Jak tylko pogoda pozwoli, inwestycja zostanie zakończona, a teren budowy będzie uprzątnięty” – informuje biuro. Urzędnicy dodają, że dzięki inwestycji znacznie poprawi się bezpieczeństwo nie tylko uczestników ruchu drogowego w tej okolicy, lecz także okolicznych mieszkańców i dzieci uczęszczających do przedszkola.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.