Autokar przewożący dzieci uderzył w inny autobus. Na miejscu interweniował śmigłowiec LPR 

Dziś rano na trasie S17 między Rudką a Wólką Mlądzką na wysokości Otwocka doszło do zderzenia dwóch autokarów. Jednym z nich podróżowała wycieczka z katolickiego klubu. Na miejscu interweniowały służby ratownicze, w tym dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (podczas akcji drugi z nich odwołano). Droga przez kilka godzin była zablokowana. Służby nadal prowadzą działania – ruch w kierunku Lublina odbywa się jednym pasem

W poniedziałek rano (27 grudnia) grupa uczniów klas 1-6 z katolickiego klubu w Warszawie wraz z opiekunami wyjechała na wycieczkę. Kobieta kierująca autokarem przewożącym uczniów jechała trasą S17 w kierunku Lublina. Pomiędzy Rudką a Wólką Mlądzką pojazd zderzył się z innym autokarem, który jechał w tym samym kierunku. 

Na miejscu interweniowały policja, Zespół Ratownictwa Medycznego i straż pożarna: Grupa Operacyjna KW PSP w Warszawie, JRG Otwock, OSP Otwock-Wólka Mlądzka, OSP Wiązowna, OSP Glinianka, OSP Malcanów. – Na miejsce wezwano także dwa śmigłowce LPR, ale podczas akcji jeden z nich odwołano – mówi ogn. Bartłomiej Baran z Wydziału Operacyjnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku. I dodaje, że helikopter medyczny wylądował na zablokowanej w obu kierunkach trasie S17. – Na miejscu lekarze zbadali uczniów, nikomu nic poważnego się nie stało. Żaden z uczestników tego zdarzenia drogowego nie wymagał hospitalizacji – zaznacza ogn. Bartłomiej Baran z otwockiej straży pożarnej. 

Okoliczności kolizji wyjaśnia policja. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że kolizję spowodowała kobieta kierująca autokarem, którym podróżowali uczniowie klas 1-6 z warszawskiego klubu katolickiego – tłumaczy mł. asp. Paulina Harabin, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. I dodaje, że pojazd przewożący uczniów uderzył w tył jadącego przed nim innego autokaru, którym podróżował tylko kierowca. – Kierowcy byli trzeźwi – zaznacza mł. asp. Paulina Harabin. 

MJ

fot. Artur Kubajek 

 

One thought on “Autokar przewożący dzieci uderzył w inny autobus. Na miejscu interweniował śmigłowiec LPR 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.