Na wiosnę place zabaw będą jak nowe

Władze Otwocka zlecą specjalistycznej firmie naprawy i remonty na miejskich placach zabaw i siłowniach plenerowych. To efekt zaleceń po kontroli stanu technicznego urządzeń i ogólnodostępnej infrastruktury rekreacyjnej na terenie miasta

Dobra wiadomość dla dzieci i wszystkich, którzy korzystają z miejskich siłowni plenerowych i placów zabaw. Do wiosny te obiekty przejdą serię napraw i remontów, które sprawią, że znów będzie można w pełni z nich korzystać. Jak poinformowało Biuro Prasowe Urzędu Miasta Otwocka, po przeprowadzeniu okresowych kontroli placów zabaw i siłowni plenerowych zarządzanych przez miasto zostały wytypowane miejsca, które wymagają niezbędnych prac. Są to: place zabaw na terenie parku miejskiego, siłownia plenerowa w parku miejskim i street workout przy parku oraz tor rowerowy i skatepark, a także plac zabaw przy ul. Kościuszki i ul. Czaplickiego, plac zabaw przy ul. Malwy i siłownia plenerowa u zbiegu ul. Kościuszki i ul. Reymonta. Zakres prac obejmuje m.in. wymianę i naprawę nawierzchni, renowację lub wymianę drewnianych i metalowych elementów oraz wykonanie odgrodzenia pewnych części placu zabaw, jeśli jest taka potrzeba.

Po ogłoszeniu zapytania ofertowego na wykonanie tych prac wpłynęła jedna oferta opiewająca na kwotę 158 tys. 670 zł. Umowa z wykonawcą wkrótce ma zostać podpisana, na realizację zadania będzie miał on czas do 30 marca 2022 roku. Po zakończeniu prac uprawniony zespół specjalistów przeprowadzi podstawową kontrolę z uzyskaniem oceny należytego stanu technicznego urządzeń zapewniającego dalsze bezpieczne użytkowanie, bez zaleceń remontowych.

SW

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.