Rekordowa pomoc dla dzieci i młodzieży

Z roku na rok akcja „Nie bądź sknera, kup pampera” staje się coraz popularniejsza, i to nie tylko w powiecie otwockim i Wawrze. VIII edycja zbiórki przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. – Zebraliśmy rekordową ilość produktów spożywczych i pielęgnacyjnych dla porzuconych maluszków i chorych dzieci – mówią organizatorki Paulina Stepków i Kinga Błaszczyk. Podczas przedświątecznej akcji zebrano 28 866 różnych produktów!

AGNIESZKA JASKULSKA

Pierwsza charytatywna zbiórka „Nie bądź sknera, kup pampera” odbyła się w 2014 roku. Miała to być jednorazowa akcja, ale szybko okazało się, że jest tak dużo ludzi o dobrych sercach, którzy chcą pomóc potrzebującym, że efekty zbiórki przerosły najśmielsze oczekiwania organizatorów. Od tego czasu akcja odbywa się cyklicznie przed świętami Bożego Narodzenia.  

Dotychczas to piąta edycja z 2019 roku była rekordowa pod względem liczby produktów zebranych dla chorych i porzuconych dzieci. Teraz padł nowy rekord. W tym roku zebrano znacznie więcej niż drugie tyle różnych rzeczy, m.in. pieluch, słoiczków z deserkami i obiadkami, mokrych chusteczek, kaszek dla niemowląt czy mleka modyfikowanego, a także kosmetyków do pielęgnacji noworodków i starszych dzieci. – Trudno w kilku słowach podsumować ósmą edycję akcji „Nie bądź sknera, kup pampera”. Do pomocy zgłosiło się ponad 200 różnych placówek – informują organizatorki Paulina Stepków i Kinga Błaszczyk, które dziękują wszystkim darczyńcom. – W zbiórce uczestniczyło dużo osób, m.in. ze szkół, przedszkoli, żłobków, małych i większych firm, salonów fryzjerskich, kosmetycznych, urzędów czy placówek kulturalnych, a także różnego rodzaju formacje mundurowe, sportowe, lokalne społeczności, rodziny, przyjaciele. Tyle ludzi, tyle dobra! Zrobiliście coś niesamowitego dla chorych i porzuconych dzieci. Dzięki waszym dobrym sercom zaopatrzyliście placówki w różne potrzebne produkty spożywcze i pielęgnacyjne na długie miesiące – dziękują organizatorki akcji.

– Jeszcze nigdy nie otrzymaliśmy tak dużego wsparcia i pomocy jak podczas ostatniej zbiórki. Dziesiątki ludzi do pomocy, dźwigania, liczenia, noszenia, jeżdżenia, odbierania pamperów. W tych trudnych i niepewnych czasach osoby niosące bezinteresowną pomoc przywracają wiarę w ludzi, w ludzkie serca, w dobro. Ponownie udowodniliście, że tylko razem możemy zdziałać cuda i robić rzeczy wielkie. Wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie się w zbiórkę na rzecz dzieci – podkreślają.

Przedświąteczna VIII edycja akcji „Nie bądź sknera, kup pampera” objęła pomocą kilka placówek, w których przebywają noworodki, dzieci i młodzież. Dary trafiły do porzuconych maluszków przebywających w Interwencyjnym Ośrodku Preadopcyjnym w Otwocku, a tak-że do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Kraszewie-Czubakach oraz do podopiecznych domów dla dzieci w Otwocku i Rodzinnego Domu Dziecka w Podbieli w gminie Celestynów. Akcja wsparła także organizację społeczną „Misja Pomocy. Nowe Pokolenie Warszawa”. Jak co roku „Linia Otwocka” była patronem medialnym akcji.

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.