Niespodzianka dla małych pacjentów szpitali

To była już druga edycja oryginalnej akcji charytatywnej dla małych pacjentów, którzy musieli spędzić święta w szpitalu. Kilku alpinistów przebranych za św. mikołaja z podarunkami zjechało na linach z dachu, zaglądając i pukając do okien szpitala przy ul. Batorego w Otwocku i szpitala klinicznego im. A. Grucy. – Było to możliwe dzięki wielu darczyńcom, którzy zaangażowali się w przedświąteczną zbiórkę pluszowych zabawek i słodyczy dla dzieci i świeżo upieczonych mam – podkreśla Wojciech Bednarczyk z Józefowa, jeden z alpinistów przebranych za św. mikołaja

Ta nietypowa akcja przyniosła małym pacjentom trzech szpitali z terenu linii otwockiej mnóstwo radości. – Boże Narodzenie to czas, gdy powinno się być z rodziną w domu, ale nie zawsze jest to możliwe – tłumaczy Wojciech Bednarczyk, alpinista z Józefowa i jeden z organizatorów akcji. – Pobyt w szpitalu w okresie świąt jest trudny, zwłaszcza dla dzieci, które tęsknią za domem i bliskimi. Dlatego chcieliśmy sprawić im trochę radości i chociaż na chwilę przerwać szpitalną rutynę. Udało się! – cieszy się alpinista. I podkreśla, że dzięki wielu darczyńcom zebrano bardzo dużo pluszowych maskotek i słodyczy.

Dzień przed Wigilią alpiniści przebrani za św. mikołaja zjechali z dachu szpitala przy ul. Batorego w Otwocku. Pukali w okna sal i obdarowywali małych pacjentów świątecznymi paczkami. – Największym podziękowaniem za to wszystko był szeroki uśmiech i radość dzieci, które w tak nietypowy sposób otrzymały świąteczne upominki. To był bezcenny i wzruszający widok – zapewnia Wojciech Bednarczyk. I dodaje, że podczas zbiórki wpłynęło tak dużo pluszaków i słodyczy, że świąteczne upominki otrzymały także świeżo upieczone mamy. Przeprowadzono też kolejną akcję w szpitalu klinicznym im. A. Grucy w Otwocku. A w Wigilię alpiniści przebrani za św. mikołaja odwiedzili Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu i dom dziecka.

– Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom za podarowanie dzieciom upominków. Z całego serca dziękujemy wam wszystkim za pomoc i okazane serce. Dziękujemy wszystkim firmom, które tak chętnie zbierały słodycze i pluszowe zabawki, a także dyrekcji Powiatowego Centrum Zdrowia za zgodę na przeprowadzenie tej nietypowej akcji, pani Alicji ze szpitala za pomoc w rozdawaniu prezentów oraz wszystkim, którzy nam pomogli. Dziękujemy także „Linii Otwockiej” za patronat medialny i nagłośnienie akcji – wylicza alpinista z Józefowa. I dodaje, że choć podczas zbiórki w kilku punktach zdarzyły się kradzieże słodyczy i pluszaków, i tak świąteczna akcja przyniosła małym pacjentom w szpitalach dużo radości, a to było najważniejsze.

AJka

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.