Czysto i nowocześnie

Pacjenci i pracownicy przychodni przy ul. Armii Krajowej w Otwocku mogą cieszyć się z wyremontowanej części pomieszczeń. Prace były możliwe dzięki pieniądzom, które Powiatowe Centrum Zdrowia pozyskało z Ministerstwa Zdrowia

W październiku 2020 roku PCZ podpisało z ministerstwem umowę na grant w wysokości 720 tys. zł na realizację projektu „Dostępność Plus w PCZ Sp. z o.o. w Otwocku”. W ramach uzyskanego dofinansowania w budynku przychodni wyremontowano i dostosowano do potrzeb niepełnosprawnych sześć łazienek. – Poszerzono drzwi wejściowe, zwiększono powierzchnię, aby osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim mogła swobodnie się przemieszczać. Dodatkowo została zamontowana armatura sanitarna wraz z koniecznymi usprawnieniami dla osób z niepełnosprawnością – wylicza Monika Gębska, prezes PCZ.  

Łazienki zostały przystosowane do karmienia i przewijania dzieci oraz potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zmodernizowano parter budynku, m.in. punkt rejestracyjny został wyposażony w pętlę indukcyjną, która pozwoli wyeliminować wszelkie zakłócenia akustyczne przy obsłudze pacjentów, poprawiając w ten sposób zrozumiałość mowy osobie korzystającej z aparatu słuchowego lub implantu ślimakowego. Wymieniono drzwi do gabinetów lekarskich, zakupiono nowy fotel ginekologiczny i stół medyczny. Zmiany nie ominęły systemów informatycznych. Strona internetowa PCZ została zmodyfikowana do standardu WCAG 2,1 (rozszerza dostęp osobom niepełnosprawnym). Nowością jest również wdrożony system kolejkowy i system e-rejestracji umożliwiający pacjentom zapisanie się do specjalisty bez konieczności wychodzenia z domu, czyli za pomocą internetu. Dodatkowo personel przychodni przeszedł szkolenia z komunikacji z osobami o szczególnych potrzebach oraz szkolenia z zakresu posługiwania się językiem migowym. Przy przychodni powstały dodatkowe miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. – Dzięki realizacji projektu poprawiła się obsługa osób z niepełnosprawnościami zarówno z punktu widzenia obsługi personalnej, jak i ze względu na zmiany w samej infrastrukturze przychodni – podkreśla prezes PCZ.

Zadowoleni z zakresu wykonanych prac byli też wizytujący przychodnię starosta Krzysztof Szczegielniak i wicestarosta Paweł Zawada. – To duża zmiana na korzyść zarówno dla pacjentów, jak i personelu. Nie możemy jednak zapominać, że w przychodni jest jeszcze wiele potrzeb. Będziemy szukać pieniędzy na kolejne prace remontowo-modernizacyjne, które trzeba wykonać – zapowiada starosta Szczegielniak. 

ART

2 komentarze do “Czysto i nowocześnie

 • 6 stycznia 2022 o 09:49
  Permalink

  Można by jeszcze zatrudnić dobrych lekarzy bo tylko jedna jest która całą siebie pacjentom daje.

  Odpowiedz
 • 6 stycznia 2022 o 20:16
  Permalink

  Pisior prezydent to kasa płynie szerokim strumieniem. Ale tuż za miedzą w Karczewie już jest całkiem inaczej. A dlaczego bo prezydent poprzedni był pisior i przegrał więc kara musi być.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.