W szpitalu nie zrobisz badań zleconych w przychodni POZ

Dlaczego otrzymując skierowanie na podstawowe badania, takie jak morfologia czy badanie ogólne moczu, od lekarza z Przychodni Rejonowej przy ul. Armii Krajowej w Otwocku, nie możemy wykonać ich w szpitalu przy ul. Batorego, choć przychodnia mu podlega?

Pod koniec roku problem zgłosił redakcji Czytelnik, starszy człowiek, któremu takie zasady utrudniają życie. – Jestem pacjentem przychodni znajdującej się przy ul. Armii Krajowej obok teatru, dlatego tam lekarz wystawił mi skierowanie na badania. Mieszkam na osiedlu Batorego, więc szpital mam po sąsiedzku. Bardzo się zdziwiłem, gdy poszedłem tam z samego rana i dowiedziałem się, że nie mogę wykonać badań. Musiałem specjalnie iść do przychodni przy ul. Armii Krajowej, co dla kogoś w moim wieku jest kłopotliwe – skarżył się Czytelnik.

Nam też wydało się to nielogiczne, poprosiliśmy więc o wyjaśnienia władze szpitala. Okazuje się, że to wina systemu, ale szpital chce to poprawić. – Powiatowe Centrum Zdrowia w swojej strukturze posiada Przychodnie POZ (Podstawowej Opieki Zdrowotnej – przyp.  red.), i taka jest właśnie ta przy ul. Armii Krajowej, oraz Przychodnię Specjalistyczną przy ul. Batorego 44. System informatyczny obsługujący e-skierowania nie jest połączony z różnymi przychodniami. Z tego względu nie jest możliwe realizowanie e-skierowania w innej przychodni niż ta, w której było wystawione – wyjaśnia prezes zarządu Powiatowego Centrum Zdrowia Monika Gębska. – Jest to utrudnienie, które zostanie wyeliminowane po rozbudowie i modernizacji systemu informatycznego. Za niedogodności przepraszamy, postaramy się możliwie najszybciej wykonać modernizację w taki sposób, aby organizacja wykonywanych świadczeń była jak najbardziej dogodna dla naszych pacjentów – zapewnia prezes PCZ.

pds

One thought on “W szpitalu nie zrobisz badań zleconych w przychodni POZ

  • 10 stycznia 2022 o 19:26
    Permalink

    Przecież nie wystawiają e-skierowań na badania tylko drukują karteczkę – kiedyś zaznaczali ręcznie na gotowym druku. Lekarze się mylą, klikają nie w te okienka – na 5 zleconych na A.K badań 2 były pomylone więc nie zostały wykonane – te które miały być zlecone też nie. Miałam skierowanie od specjalisty i skierowania od internisty (po covid) i jednego dnia musiałam iść do jednej przychodni a kolejnego do drugiej. A oczywiście do pracy też trzeb rano – lekcje od 8 poprowadzić. Jak się wyrobić gdy pierwszeństwo mają: dzieci do lat 18, kobiety w ciąży, i z glukozą. Byłam 3 w kolejce jeszcze przed rozpoczęciem pobrań (w drzwiach przepuściłam starszą panią – pech ona na badania i jej mąż) a do gabinetu weszłam jako 12 – O 9.05 mogłam jechać do szkoły – krew pobrano mi po półtorej godziny od rozpoczęcia pracy punktu – tyle to trwa na Armii Krajowej – w specjalistycznej idzie o wiele sprawniej, szybciej.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.