Lekarz wystawiał fałszywe recepty

77-letni lekarz z Otwocka przez około dwa lata wystawiał fałszywe recepty na leki wysoko refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Mężczyzna i dwie inne osoby zostali zatrzymani przez policjantów z Wydziału do Walki z Korupcją. W Prokuraturze Okręgowej w Ostrołęce lekarz usłyszał 47 zarzutów, m.in. przyjmowania łapówek, za co grozi mu do 10 lat więzienia. Natomiast 74-letnia kobieta i 34-letni mężczyzna usłyszeli po trzy zarzuty pomocnictwa w nielegalnym procederze

fot. policja.pl

AGNIESZKA JASKULSKA

Otwocki lekarz zajmował się nieuczciwym procederem od dłuższego czasu. W zaciszu gabinetu bez zgody i wiedzy pacjentów wystawiał fałszywe recepty na wysoko refundowane leki, które były wykupywane z dużymi zniżkami i przekazywane innym pacjentom nie tylko z Mazowsza. 77-letni lekarz w zamian za łapówki wystawiał fałszywe recepty, co okazało się dochodowym interesem, w którym pomagała mu część rodziny.

Niedawno policjanci wpadli na trop skorumpowanego lekarza. Śledztwo w tej sprawie prowadzą Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce i Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu. – Do funkcjonariuszy dotarły informacje, że na terenie Mazowsza lekarz w zamian za łapówki wystawia fałszywe recepty – informuje podinsp. Katarzyna Kucharska, rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. – Dysponując zebranym materiałem, na polecenie Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce policjanci zatrzymali w miejscu zamieszkania 77-letniego mężczyznę. Był on kompletnie zaskoczony wizytą stróżów prawa – podkreśla podinsp. Kucharska. Lekarza i dwóch członków jego rodziny, którzy byli zamieszani w nielegalny proceder, zatrzymali funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. – Do wyjaśnienia sprawy zatrzymano także 74-letnią kobietę i 34-letniego mężczyznę – potwierdza podinsp. Kucharska.

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce poinformowała, że nieuczciwemu lekarzowi z Otwocka przedstawiono kilkadziesiąt zarzutów. – Przedstawiono mu 47 zarzutów związanych z przyjmowaniem korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej – informuje Elżbieta Edyta Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce. Śledczy ustalili, że 77-letni lekarz od 2018 r. do 2020 r. wystawił recepty poświadczające nieprawdę w zamian za korzyści majątkowe w postaci leków pochodzących z ich realizacji. W komunikacie prasowym Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce podkreśla, że farmaceutyki z fałszywych recept były przekazywał innym pacjentom. Podczas przesłuchania podejrzany lekarz złożył krótkie wyjaśnienia. Teraz grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast dwoje pozostałych zatrzymanych usłyszało po trzy zarzuty pomocnictwa w nielegalnym procederze. Policja nie wyklucza kolejnych aresztowań, ponieważ śledztwo w tej sprawie nadal trwa.

One thought on “Lekarz wystawiał fałszywe recepty

  • 14 stycznia 2022 o 19:57
    Permalink

    Amantadynę wypisywał? Zniszczył antyszczepa!

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.