Można już dojechać do Pęclina, Wygody i Ostrówca

Od stycznia wprowadzono kilka istotnych zmian dotyczących lokalnego transportu. Jest więcej przystanków, autobusy zatrzymują się w miejscowościach, w których dotychczas nie stawały. Zmieniają się także niektóre godziny odjazdów i ceny biletów

Barbara Michałowska

Zmiany dotyczą m.in. połączeń realizowanych przez powiat otwocki. Linia komunikacyjna z Osiecka do Otwocka została wzbogacona o nowe przystanki w miejscowościach Wygoda i Ostrówiec, a także na osiedlu Ługi w Karczewie. Zmieniło się również miejsce odjazdu autobusów. Od początku stycznia ruszają one z przystanku „Otwock” zlokalizowanego w rejonie ulic Orlej i Świderskiej przy bazarze, a nie z ul. Kupieckiej, skąd odjeżdżały do tej pory. 

Z kolei trasa Dobrzyniec – Żanęcin – Otwock od 3 stycznia została wydłużona o dodatkowe przystanki w miejscowości Pęclin (Podleśna i Pętla) w gminie Wiązowna. Do tej pory autobusy tej linii jeździły przez miejscowości: Dobrzyniec, Bolesławów, Czarnówkę, Gliniankę, Lipowo, Malcanów, Dziechciniec, Żanęcin, Rudkę, Wólkę Mlądzką i Otwock. Kilka przystanków pośrednich dodano także na linii łączącej Kołbiel i Otwock. W stosunku do rozkładu obowiązującego w momencie uruchomienia linii, czyli na początku 2021 roku, trasa wzbogaciła się o przystanki „Teklin” i „Teklin II”, „Teklin Szpital” oraz „Park Miejski w Otwocku”.

Od nowego roku na powyższych trasach obowiązują także nowe rozkłady jazdy. Zmiany w godzinach kursowania wprowadzono także w gminie Sobienie-Jeziory. W autobusach linii S-11 (Sobienie-Jeziory – Szymanowice – Wysoczyn), S-12 (Sobienie-Jeziory – Stary Zambrzyków – Sobienie-Jeziory) oraz S-13 (Sobienie-Jeziory – Warszówka – Sobienie-Jeziory) także zmieniają się rozkłady jazdy. Jak mówi wicestarosta otwocki Paweł Zawada, godziny odjazdów autobusów zostały dostosowane do oczekiwań mieszkańców wyrażonych w przeprowadzonej przez powiat ankiecie na ten temat. 

Aktualne rozkłady jazdy znajdują się na stronie przewoźnika www.woloszka.com.pl/powiat-otwocki. Ceny za bilety na przejazdy liniami realizowanymi przez powiat otwocki nie uległy zmianie. Rozkłady i ceny biletów publikujemy także poniżej.

Rozkład jazdy Dobrzyniec – Otwock

Rozkład jazdy Kołbiel – Otwock

Rozkład jazdy Osieck – Otwock

Ceny biletów Dobrzyniec – Otwock

Ceny biletów Kołbiel – Otwock

Ceny biletów Osieck – Otwock

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.