Na sprzedaży trefnych pachnideł zarobił prawie 1 mln zł

Mundurowi zlikwidowali nielegalną hurtownię podrobionych perfum. Na trop tego przestępczego procederu wpadli funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku, którzy zatrzymali 39-letniego mężczyznę, a także zabezpieczyli ponad 3 tys. sztuk podrobionych perfum przygotowanych do sprzedaży. Nieuczciwy handlarz sprzedał w internecie trefny towar o wartości prawie 1 mln zł!

fot. KPP Otwock

Mężczyzna dobrze przygotował się do prowadzenia nielegalnego biznesu. 39-latek wynajął w Otwocku mieszkanie, w którym zorganizował spory magazyn z podrobionymi perfumami światowych marek. Trefne pachnidła były sprzedawane w internecie po rynkowych cenach oryginalnych perfum. Najszybciej biznes rozkręcił się przed świętami, gdy 39-latek dwoił się i troił z wysyłką paczek do klientów. Nie wiedział, że na jego trop wpadli otwoccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, którzy od dłuższego czasu mieli go na oku.

– Mężczyzna został zatrzymany w jednym z punktów nadawania paczek na terenie powiatu otwockiego – mówi mł. asp. Paulina Harabin, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. – W punkcie nadawczym i w samochodzie mężczyzny policjanci zabezpieczyli 795 sztuk podrobionych perfum przygotowanych do sprzedaży. Natomiast mieszkanie, które mężczyzna wynajmował, stało się magazynem z nielegalnym towarem. Tam policjanci zabezpieczyli jeszcze 2350 sztuk podrobionych perfum – zaznacza mł. asp. Harabin. I dodaje, że w toku postępowania śledczy ustalili, że 39-latek zajmował się nielegalnym procederem od ponad roku.

– Mężczyzna sprzedawał na stronach internetowych podróbki perfum po detalicznej cenie oryginalnych flakonów. 39-latek sprzedał w ten sposób trefne pachnidła o wartości prawie 1 mln zł. Z nielegalnego procederu uczynił sobie stałe, dobrze płatne źródło dochodu – podkreśla policjantka.

Policjanci zgromadzili w tej sprawie obszerny materiał dowodowy. – 39-latek usłyszał zarzuty dotyczące wprowadzenia do obrotu przedmiotów z podrobionymi znakami towarowymi, za co grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności – informuje mł. asp. Paulina Harabin. I dodaje, że Sąd Rejonowy w Otwocku zastosował wobec mężczyzny zabezpieczenie majątkowe w łącznej kwocie ok. 180 tys. zł na poczet przyszłych kar. Nieuczciwy handlarz nie może wyjeżdżać z kraju i kilka razy w tygodniu musi stawiać się w komendzie.

AJ

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.