Tankowanie po niższej cenie

Trwają analizy związane z budową miejskiej samoobsługowej stacji paliw. Celem przedsięwzięcia jest obniżenie cen dla mieszkańców i zachęcenie ich oraz podmiotów gospodarczych do rozliczania się z podatku dochodowego w Otwocku

W czasach, gdy benzyna nie przestaje drożeć, prezydent Jarosław Margielski wraz z radnymi planuje wybudowanie w Otwocku miejskiej stacji paliw. – Chcemy tym działaniem doprowadzić do obniżenia cen na lokalnym rynku, a tym samym dać dodatkową możliwość zniżek osobom i firmom, które rozliczają podatek dochodowy w Otwocku. Marże na paliwie na miejskiej stacji byłyby na poziomie 35-45 gr na litrze. Z przeprowadzonej analizy wynika, że ceny na lokalnym rynku bywają wyższe – zwraca uwagę prezydent Margielski. Problem ten opisywała m.in. „Linia Otwocka” w czerwcu 2020 roku w artykule „Nasze drogie tankowanie”.  Zniżka dla mieszkańców i przedsiębiorstw odprowadzających podatek w Otwocku ma wynosić nawet 20 gr na litrze. Dla osoby, która rocznie przejeżdża 30 tysięcy kilometrów, daje to oszczędność ok. 600 zł.

Budową stacji paliw ma zająć się miejska spółka Otwocki Zakład Energetyki Cieplnej. – Zleciliśmy już analizę finansowo-prawną przedsięwzięcia, jest ona w trakcie opracowywania – mówi Krzysztof Balcerzak, prezes OZEC-u. Szacunkowy koszt budowy samoobsługowej stacji paliw wynosi ok. 3-3,5 mln zł.

Decyzja, gdzie w Otwocku ma powstać miejska stacja paliw, jeszcze nie zapadła. Planowany termin rozpoczęcia budowy to 2023 rok. – Szukamy dogodnej lokalizacji dla tego typu inwestycji. Rozważamy m.in. teren przy ul. Kraszewskiego obok OPWiK. Z uwagi na to, że są tam ujęcia wody, najpierw zleciłem Państwowemu Instytutowi Geologicznemu wykonanie analizy strefy ochrony pośredniej i ewentualne zalecenia dla takiej inwestycji. Czekamy na wyniki tej ekspertyzy – informuje prezydent Margielski.

Realizacja tej inwestycji oznacza także dodatkowe miejsca pracy dla mieszkańców i dochody dla samorządu. – Analizując to przedsięwzięcie, rozmawiałem z prezydentem Tomaszowa Mazowieckiego Marcinem Witką i prezydentem Stalowej Woli Lucjuszem Nadbereżnym. W tej kadencji samorządu powstały tam takie inwestycje i cieszą się dużą popularnością, wpływają też pozytywnie na obniżenie cen paliw na lokalnym rynku. Na pierwszy rzut oka to działanie może być postrzegane jako niekonwencjonalne, ale uważam, że taka jest rola prezydenta, żeby patrzeć wielopoziomowo. Pomagać w codziennym życiu mieszkańcom, ale i zwiększać dochody miasta, co jest kołem zamachowym dla kolejnych inwestycji i dalszego rozwoju – mówi prezydent Margielski.

IP

4 komentarze do “Tankowanie po niższej cenie

 • 13 stycznia 2022 o 10:40
  Permalink

  Brak konsekwencji.
  Budowa miejskiej stacji benzynowej, a miasto zamyka się na samochody, coraz mniej miejsc parkingowych, kolejne parkometry a jednocześnie brak sensownej komunikacji publicznej w mieście.
  Jak słyszę że władza chce dbać o mój portfel to wiem, że taniej nie będzie.

  Odpowiedz
  • 14 stycznia 2022 o 07:26
   Permalink

   W jaki sposób ma to wpłynąć na miejsca pracy? Czyżby chodziło o zatrudnienie kogoś w mieście do roLiczania stacji?

   Odpowiedz
  • 19 stycznia 2022 o 22:01
   Permalink

   Zgadza się. Parkometry to zamiatanie problemu pod dywan i to cudzy. Uliczki osiedlowe zawalone obcymi autami. Pod własnym blokiem nie mam gdzie zaparkować. Kiedy ktoś wpadnie na pomysł, że na ulicy Armii Krajowej są cztery publiczne urzędy (Miasta, Teatr, Przychodnia, Sąd) i musi tam być parking na minimum 100 aut. Krucza, Hoża i Sosnowa zawalone. Po wycięciu zieleni przy budowie torowiska jest znakomite na to miejsce wzdłuż torów prostopadle do nich praktycznie od tunelu dla pieszych aż do tunelu dla aut.

   Odpowiedz
 • 16 stycznia 2022 o 23:13
  Permalink

  Zima opracujemy plany budowy dróg, plany budowy dróg. A na wiosnę ruszymy z robota… Kogoś kurcze pióro nieźle porąbało. To jeszcze miejska piekarnie, mleczarnie, no i krawcowa miejska na etacie też, szewc miejski, żeby mieszkańcom buty naprawiał. Weźcie się tam w urzędzie za to, co powinniście, żyć dajcie…

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.