Hamlet w oryginale

Ogólnopolski Przegląd Szkolnych Przedstawień Anglojęzycznych „MiniGlobe” odbędzie się w marcu w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie. To wyzwanie dla uczniów szkół podstawowych i średnich

PRZEMEK SKOCZEK

Ten przegląd ma już wieloletnią tradycję. Organizatorem jego siedmiu edycji było CV Liceum im. Z. Herberta na warszawskiej Białołęce, jednak z powodu pandemii „MiniGlobe” miał dwuletnią przerwę. Teraz wraca z ósmą edycją, a jej nowym organizatorem jest MOK w Józefowie.

– Tegoroczna edycja odbywa się mimo obaw o możliwość przeprowadzenia finału ze względu na obecne obostrzenia. Jednak obserwacja skutków długotrwałego nauczania zdalnego, pozbawionego realnych interakcji między uczniami a nauczycielem, skłania do podjęcia tego ryzyka. Wspólna praca nad przygotowaniem spektaklu jest bowiem doskonałym sposobem na przywracanie zdrowych relacji międzyludzkich i jest teraz niezwykle potrzebna. Dlatego nawet jeśli w finale zobaczymy tylko wybrane zespoły, misją przeglądu, szczególnie w tym trudnym czasie, jest możliwie szerokie propagowanie dramy w nauczaniu języka angielskiego – podkreśla Agnieszka Rogalska-Jung, dyrektor MOK-u.

Niezmieniona pozostaje konkursowa formuła składająca się z dwóch etapów: w pierwszym ocenie podlegają przesłane przez zespoły krótkie nagrania, które pozwalają ocenić umiejętności aktorskie, językowe czy stroje. Termin ich przesyłania upływa 22 lutego. Na podstawie tych nagrań jury wyłoni maksymalnie 12 finalistów, którzy w czwartek, 17 marca zaprezentują swoje spektakle w Józefowie. Nowością jest wprowadzenie podziału na dwie kategorie: szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Spektakle trwają maksymalnie 20 minut i nie są ograniczone ani pod względem formy, ani tematyki. Dlatego w czasie przeglądu można obejrzeć zarówno autorskie sztuki, jak i adaptacje klasyków literatury.

– Przegląd stanowi unikalną okazję, w czasie której zespoły z całej Polski mogą zaprezentować swój dorobek artystyczny. Jest także zachętą dla nauczycieli, aby poszukiwali nowych form pracy z uczniami, wprowadzając do nauczania elementy odbiegające od standardowej lekcji. Dla takich zaangażowanych i aktywnych nauczycieli przegląd jest doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i zdobycia nowych inspiracji – dodaje Agnieszka Rogalska-Jung.

Regulamin przeglądu jest dostępny na profilu http://www.facebook.com/przegladMiniGlobe. „Linia Otwocka” jest patronem medialnym wydarzenia.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.