Maszty bez decyzji środowiskowych?

Podczas gdy władze Otwocka pod koniec 2021 roku wydłużyły termin wydawania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy stacji bazowej telefonii komórkowej przy ul. Andriollego i obiektu telekomunikacyjnego przy ul. Moniuszki, rząd przygotowuje nowe regulacje w tych kwestiach. Niewykluczone, że inwestycje związane z budową instalacji telekomunikacyjnych w ogóle będą zwolnione z konieczności otrzymania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach

W środę, 12 stycznia w Rządowym Centrum Legislacji opu-blikowano projekt nowelizacji rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko. Jak donosi Polska Agencja Prasowa, nowe przepisy mają ograniczać nieuzasadnione obciążenia administracyjne związane z rozbudową infrastruktury telekomunikacyjnej. Wszystko po to, by szybciej pokryć kraj zasięgiem sieci mobilnych, a tym samym zwiększyć dostęp do zdalnej pracy i edukacji, a także e-administracji i e-medycyny.

Projekt rozporządzenia zakłada wyłączenie instalacji radiokomunikacyjnych, radionawigacyjnych i radiolokacyjnych emitujących pola elektromagnetyczne o częstotliwości od 0,03 MHz do 300 000 MHz z grupy przedsięwzięć wymagających uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Konieczność otrzymania decyzji w tych przypadkach stanowi nadregulację względem unijnych dyrektyw.

W uzasadnieniu projektu podkreślono też, że dotychczas prowadzone postępowania administracyjne w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dowodzą, że inwestycje tego typu nie mają negatywnego wpływu na środowisko. Mimo to, zgodnie z informacjami od inwestorów, rozstrzygnięcia w sprawie wydania decyzji trwają od dwóch miesięcy do kilku lat, przy czym wskazują oni raczej na ten dłuższy okres.

W projekcie podkreślono, że obecnie istniejące regulacje prawne mimo braku decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach gwarantują obywatelom i samorządom skuteczny udział w postępowaniach administracyjnych dotyczących masztów telekomunikacyjnych. Odbywa się to podczas ustalania lokalizacji inwestycji (na podstawie planu zagospodarowania przestrzennego lub decyzji o ustaleniu lokalizacji celu publicznego) i na etapie uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę i zgłoszenia organowi ochrony środowiska nowo zbudowanej lub zmienianej instalacji.

W Otwocku toczy się kilka postępowań o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, m.in. dla budowy stacji bazowej telefonii komórkowej przy ul. Andriollego oraz obiektu telekomunikacyjnego przy ul. Moniuszki.

SW

12 komentarzy do “Maszty bez decyzji środowiskowych?

  • 20 stycznia 2022 o 10:11
   Permalink

   Zwracam się do księdza proboszcza z Kresów z zapytaniem:

   Czy będąc księdzem, a tym bardziej proboszczem powinien ksiądz dawać wzór do naśladowania w obronie życia Polaków, czy raczej napełniać kieszenie kasą za cenę zdrowia i życia parafian?

   Zakładam, że jednak ksiądz proboszcz ma resztki sumienia i pazerność na pieniądze nie zasłania troski o zdrowie i życie parafian i swoich najbliższych, którzy mieszkając poza Otwockiem w swoim miejscu zamieszkania też mogą być narażeniu na promieniowanie fal 5G!

   Ponieważ pięknie ksiądz proboszcz mówi kazania, ale jak one się mają do dawania świadectwa, z którego wynika jasno, że zamontowanie już 3 nadajników 5G powoduje niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia parafian. Skutkuje to w ciągu 3- 5 lat zachorowaniami na raka mózgu, skóry , tarczycy. Tak więc jak ksiądz będzie sprawował Mszę Święta pogrzebowa i coraz częściej będą to zgodny wynikające z zgonu na raka mózgu, skóry, tarczycy to proszę pamięć, że to skutek księdza proboszcza decyzji zabijającej życie parafian poprzez zgodę na implementacje nadajników 5G.

   Wielokrotnie zrobiliśmy pomiary miernikiem do pomiaru pola elektromagnetycznego, wyniki przekazaliśmy odpowiednim służba ścigania.

   Oczywiście zdajemy sobie sprawę z gigantycznej korupcji operatów telekomunikacyjnych , ale czy kasa jest ważniejsza dla księdza niż zdrowie parafian?

   Odpowiedz
  • 20 stycznia 2022 o 12:18
   Permalink

   „Auschwitz nie spadło samo z nieba” – było wynikiem bierności i milczącej aprobaty ludzi mądrych, nie powtórzymy ponownie tego błędu, który będzie kosztował życie i zdrowie milionów Polaków

   Odpowiedz
  • 20 stycznia 2022 o 10:14
   Permalink

   Mam nadzieję, że osoby, ktore montuja to na swoich podworkach i na budynkach użytecznosci publicznej poniosa kary finansowe tak dotkliwe, że nastepnym razem sie zastanowią. Zbigniew Gelzok najlepszy specjalista w Polsce od promieniowania elektromagnetycznego twierdzi, ze telekomy beda płacić ogromne kary. Ciekawe, czy proboszcz parafii Kresy zapytal kogos o zdanie zabim zgodził sie na montaż 3 nadajników 5g. Dzialaja od 2020. Dlaczego nie bylo konsulracji z parafianami.

   Odpowiedz
 • 20 stycznia 2022 o 09:50
  Permalink

  Szanowny właścicielu nieruchomości ,

  Jako społeczność lokalna zwracamy Tobie uwagę na szkodliwe działanie zamontowanego na Twojej nieruchomości nadajnika 5G.

  Według wszelkich dostępnych źródeł naukowych informujemy Ciebie o szkodliwym promieniowaniu 5G, które przy pomiarach robionych urządzeniem miernik pola elektromagnetycznego TriField TF2 wykazały wielokrotnie przekraczanie dopuszczalnych norm polskich i UE o kilka i kilkadziesiąt razy więcej niż określają to normy bezpieczeństwa dla życia ludzkiego.

  Jeśli Twoi członkowie rodziny przez ostatnie parę miesięcy od zamontowanie nadajnika 5G mają podobne objawy niżej opisane to musisz przyjąć do wiadomości, że przyczyną tych objawów jest zainstalowany nadajnik 5G na Twojej nieruchomości.

  Pierwszy objaw, to zaburzenia snu, jeżeli masz słaby sen, zastanów się nad tym dlaczego tak jest, bo prawdopodobnie silne fale płyną właśnie przez pokój w którym sypiasz, nie ignoruj tego, bo organizm daje ci sygnał, że coś jest nie tak, ignorancja tego może zakończyć się nowotworem. Zaburzenia snu, problem z zaśnięciem, słaby sen, wybudzenia w nocy do kilku razy, czasem co godzinę przez całą noc, czasem jest to pocenie się w nocy, nawet przy otwartym oknie. Następnie: nadpobudliwość w ciągu dnia zarówno u dzieci jak i u dorosłych, zaburzenia koncentracji, czyli myślisz o wszystkim i jednocześnie o niczym, bo nie potrafisz się skoncentrować, wahania nastroju (tzw. huśtawka nastrojów), wybuchy agresji (częste kłótnie w mieszkaniu), zaburzenia pamięci krótkotrwałej (idziesz po coś do innego pokoju i zapomniałeś po co przyszedłeś) i długotrwałej (zapominanie o sprawach sprzed kilku dni, tygodni), bóle głowy, migreny, ucisk w głowie, częste przejściowe piski słyszalne w uszach lub w głowie, choroby skóry. Nikt nie ma wszystkich objawów z tej listy, najczęściej dwa trzy objawy z wymienionych. To są pierwsze skutki działania mikrofal, te lżejsze, które później przechodzą w poważne choroby typu nowotwory (praktycznie każdej części ciała), choroby autoimmunologiczne, problemy z tarczycą, jest tego dosłownie cała lista.

  Zwracamy się z apelem o zdemontowanie nadajnika 5G, który przyczynia się do rozwoju chorób nowotworowych.

  Jeśli jesteś za obrona życia ludzkiego, swoich najbliższych to doskonale rozumiesz nasz niepokój i obawy.

  Społeczność lokalna zwraca się do Ciebie o usunięcie tego szkodliwego dla zdrowia i życia ludzkiego nadajnika 5G.

  Jeśli nie doprowadzisz do zdemontowania nadajnika 5G zmuszeni będziemy do podjęcia kroków prawnych oraz będziemy domagali się dożywotniej renty dla osób dotkniętych tym szkodliwym promieniowaniem nadajnika 5G zainstalowanego na Twojej nieruchomości .

  Z poważaniem

  Sąsiedzi i lokalna społeczność

  Odpowiedz
 • 21 stycznia 2022 o 10:59
  Permalink

  Ludzie Kochani, czytam te komentarze i oczom nie wierzę. Co się z Wam dzieje? Podsycacie strach ludzi nieobeznanych z fizyką przed groźnie brzmiącym „promieniowaniem elektromagnetycznym”, a jest nim i światło widzialne i fale radiowe i podczerwień.
  O szkodliwości promieniowania el-mag o długości fal używanych w technologii określanej jako 5G istnieją od lat spiskowe TEORIE a nie naukowe DOWODY. W nauce to ogromna różnica. Wcześniej analogiczne teorie dotyczyły wszystkich po kolei poprzednich częstotliwości. Człowiek staje się tym, czym się karmi – fizycznie, duchowo i umysłowo. Na litość, nie karmcie się bzdurami.

  Odpowiedz
  • 23 stycznia 2022 o 11:45
   Permalink

   Proszę podać źródła swej wiedzy. Tak przy okazji podaliśmy nazwę miernika,którym wielokrotnie robiliśmy pomiary w okresie 6 miesięcy.
   Jeśli Pani lub Panu zależy na dezinformacji i zamiecieniu pod dywan sprawy bezpieczeństwa życia i zdrowia mieszkańców Otwocka to tylko możemy współczuć takiej postawy.

   Jeśli Pani lub Pana najbliższy zachoruje w ciągu 3 lat na raka skóry , tarczycy , mózgu to proszę nie zbierać pieniądzy na ratowanie życia swojej najbliższej osoby . Dziś małe dzieci chorują na glejaka, jak pani ,pan myśl skąd u takiego dziecka pojawił się rak mózgu ?

   Odpowiedz
 • 21 stycznia 2022 o 11:11
  Permalink

  A nowego smartfona z szybkim internetem chce mieć wielu. Coraz lepsza grafika, aplikacje, komunikatory, rozmowy wideo, co chwilę wrzucane zdjęcia na „fejsbuczka”, praca zdalna. Internetu się nie zatrzyma, jak nie ksiądz to ktoś inny udostępni swoją nieruchomość

  Odpowiedz
  • 23 stycznia 2022 o 13:47
   Permalink

   Światłowód jest bezpieczniejszym rozwiązaniem i zapewnia rozwój technologiczny. Trzeba wybierać takie rozwiązania, które nie unicestwią człowieka, bo cóż nam po technologii, która zacznie nas zabijać …

   Odpowiedz
   • 23 stycznia 2022 o 22:39
    Permalink

    A końcu światłowodu domowe Wi-Fi, które jak wiemy nie promieniuje falami EM wcale 😀

    Odpowiedz
    • 27 stycznia 2022 o 16:05
     Permalink

     Nie używamy WiFi, dobrze zauważyłeś X. Wszystko na kablu i na skrętce jest bezpieczne

     Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.