Powiat: Ponad 50 interwencji straży pożarnej po śnieżycy 

Po przejściu poniedziałkowej burzy śnieżnej, która trwała kilkadziesiąt minut, strażacy w powiecie otwockim mieli mnóstwo pracy. Mundurowi interweniowali do różnych zgłoszeń 51 razy – najwięcej w Wiązownie i Otwocku. W Nadbrzeżu w gminie Karczew piorun uderzył w świetlicę, która zaczęła się palić. W wielu miejscowościach nie było prądu. – Tego dnia do działań zadysponowano łącznie 344 ratowników i 93 pojazdy ratownicze. Najważniejsze, że nikt nie został poszkodowany – podkreśla kpt. Maciej Łodygowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku

AGNIESZKA JASKULSKA

Gwałtowna śnieżyca, która w poniedziałek, 17 stycznia przeszła nad powiatem otwockim, spowodowała liczne utrudnienia i wyrządziła wiele szkód. – Tego dnia wiał bardzo silny wiatr, padał śnieg i grad, pojawiło się także rzadkie o tej porze roku zjawisko, jakim są zimowe wyładowania atmosferyczne – mówi kpt. Maciej Łodygowski z Komendy Powiatowej PSP w Otwocku. Po tym, jak piorun uderzył w świetlicę wiejską w Nadbrzeżu w gminie Karczew, w budynku wybuchł pożar. Na miejscu błyskawicznie interweniowali strażacy. 

– Zgłoszenie o pożarze otrzymaliśmy tuż przed godz. 12. Wewnątrz budynku panowało bardzo duże zadymienie, dlatego strażacy weszli do środka w aparatach tlenowych. Przy pomocy kamer termowizyjnych zlokalizowali zarzewie ognia, które znajdowało się wewnątrz ściany budynku – tłumaczy kpt. Maciej Łodygowski. I dodaje, że nikomu z personelu nic się nie stało. Strażacy musieli zdemontować część ściany, aby ugasić pożar. 

– Większość interwencji podczas burzy śnieżnej dotyczyła usuwania połamanych drzew i konarów ze szlaków komunikacyjnych oraz linii energetycznych w wielu gminach – mówi kpt. Maciej Łodygowski. I podkreśla, że najwięcej zdarzeń odnotowano w gminie Wiązowna, gdzie strażacy interweniowali 14 razy, m.in. w Malcanowie, Dobrzyńcu i Czarnówce. Natomiast mieszkańcy Otwocka wezwali strażaków 13 razy do różnych zgłoszeń, m.in. na ulicach Wypoczynkowej, Andriollego, Żeromskiego, Dłuskiego i Smolnej. W Józefowie strażacy interweniowali 11 razy, m.in. na ulicach Wilczej, Jachowicza, Łąkowej, Olszowej, Owalnej, Piłsudskiego, Skłodowskiej. – Na jednym z budynków przy ul. Turystycznej w Wiązownie wiatr uszkodził nieduży fragment dachu, który strażacy zabezpieczyli – mówi kpt. Maciej Łodygowski. I podkreśla, że podczas burzy śnieżnej nikt nie został poszkodowany. 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.