Bon turystyczny przedłużony

Pod koniec ubiegłego roku miły prezent dostali rodzice i opiekunowie, którzy nie zdążyli jeszcze wykorzystać bonu turystycznego. Początkowo dofinansowanie miało być ważne do 31 marca, teraz można z niego skorzystać do końca września 2022 r.

Bon turystyczny w kwocie 500 zł jest pomysłem rządzących na wsparcie polskiej branży turystycznej. Powstał na początku pandemii, by zachęcić rodziny do spędzania urlopów w Polsce. To elektroniczny dokument, za pomocą którego można opłacić nocleg dziecka w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, a także wyjazd na kolonię, obóz sportowy czy harcerski czy udział w imprezach turystycznych (np. bilety do aquaparku, parku rozrywki lub innych obiektów oferujących atrakcje dla dzieci). 

Bon nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Kwota 500 zł przysługuje każdemu dziecku do 18. roku życia. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością wsparcie wynosi 1 tys. zł. Bon można aktywować za pomocą profilu PUE ZUS na stronie http://www.zus.pl. Otrzymany kod pozwoli później opłacić usługi turystyczne. Z dopłaty można skorzystać w ponad 28 tysiącach punktów turystycznych w całej Polsce.

Wiele rodzin nie wykorzystało jeszcze swojego bonu. Kolejna fala pandemii może nie sprzyjać korzystaniu z niego podczas najbliższych ferii. Rządzący zdecydowali więc o przedłużeniu ważności bonu do 30 września. Ustawę w tej sprawie tuż przed świętami Bożego Narodzenia podpisał prezydent Andrzej Duda.

Sen

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.