Parkomaty się nudzą

Minęły ponad dwa miesiące od zapowiedzi dotyczącej rozszerzenia strefy płatnego parkowania przy ulicach Karczewskiej i Kupieckiej w Otwocku, ale jak dotąd nic się nie zmieniło. Radni wrócą do tematu prawdopodobnie jeszcze w styczniu, ale procedury trwają, więc wprowadzenie nowych miejsc objętych opłatą zapewne przeciągnie się co najmniej do lutego

Znalezienie wolnego miejsca parkingowego w centrum Otwocka to nadal ogromne wyzwanie. Problem rozwiązały częściowo płatne strefy parkowania (jest ich jak dotąd sześć), które obowiązują od sierpnia 2020 roku. Istnieje jednak potrzeba wprowadzenia kolejnych. Między innymi o tym na początku listopada podczas posiedzenia komisji zdrowia i spraw społecznych mówił jej przewodniczący Marcin Kraśniewski. – Problem parkowania w Otwocku jest duży i trzeba się nim porządnie zająć. Myślę, że w przyszłorocznym budżecie zabezpieczymy pieniądze nie na dwa, ale co najmniej na pięć nowych parkomatów i wyznaczymy nowe płatne strefy – deklarował.

Na tej samej komisji omawiano także uchwałę, która ma wprowadzić dwie już wyznaczone nowe strefy: przy ul. Karczewskiej, obok ciągu pawilonów handlowych zwanych żartobliwie aleją kebabów, oraz po południowej stronie ul. Kupieckiej, gdzie dotychczas był tylko jeden parkomat. Te lokalizacje wybrał prezydent Otwocka wraz z pracownikami wydziału gospodarki komunalnej. Same parkomaty zostały już ustawione. Kłopot w tym, że zrobiono to z pominięciem rady miasta, stawiając ją niejako przed faktem, co wzbudziło sprzeciw części radnych, mimo że zgadzali się z wyborem miejsc. Chodziło o względy czysto formalne. Uchwała została jednak pozytywnie zaopiniowana i… utknęła gdzieś w urzędowych trybach. Mamy drugą połowę stycznia, a dwa nowe parkomaty wciąż stoją nieużywane. Zapytaliśmy urząd, z czego wynika to opóźnienie.

– Projekt uchwały w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania w Otwocku będzie jeszcze oceniany przez radnych na najbliższej komisji budżetu i finansów, musi zostać zaopiniowany także przez Powiatowego Inżyniera Ruchu. Następnie trafi pod obrady rady miasta na najbliższą sesję. Rozszerzona strefa płatnego parkowania zacznie obowiązywać po przyjęciu przez radę miasta projektu uchwały i opublikowaniu jej w dzienniku urzędowym – wyjaśnia Aleksandra Czajkowska z Biura Prasowego Urzędu Miasta Otwocka.

Gdy zamykaliśmy ten numer „Linii”, nie były znane jeszcze terminy posiedzenia komisji budżetu i finansów ani sesji, na której uchwała zostanie podjęta (lub nie, bo o tym zdecydują radni). Nieoficjalnie ustaliliśmy, że powinny one odbyć się jeszcze w styczniu. Biuro prasowe poinformowało, że na razie nie jest planowane rozszerzenie strefy płatnego parkowania o kolejne lokalizacje.

pds

2 komentarze do “Parkomaty się nudzą

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.