Prokuratura umorzyła śledztwo

Sprawca tego tragicznego wypadku był pod wpływem alkoholu. Do tragedii doszło pod koniec marca 2021 roku na niedużym łuku drogi krajowej nr 50 na wysokości Rudzienka w gminie Kołbiel, gdzie zderzyły się cztery pojazdy. W wypadku zginęły trzy osoby. Postępowanie w sprawie, którą od kilku miesięcy prowadziła Prokuratura Rejonowa w Otwocku, niedawno się zakończyło

AGNIESZKA JASKULSKA

O tragicznym wypadku „Linia” informowała pod koniec marca ubiegłego roku. Do tragedii doszło w sobotę, 27 marca 2021 roku na niedużym łuku drogi krajowej nr 50 na wysokości Rudzienka, gdzie zderzyły się dwie osobówki i dwie ciężarówki. Po godz. 19 kierowca volkswagena jechał drogą krajową nr 50 w kierunku Kołbieli – w tę samą stronę za osobówką jechała ciężarówka. Natomiast w przeciwnym kierunku, w stronę Mińska Mazowieckiego, podróżował ford na mińskich rejestracjach, którym kierował 38-letni mężczyzna (za tym samochodem również jechała ciężarówka).

Około godz. 19.30 na niedużym łuku drogi pomiędzy Rudzienkiem a Grębiszewem doszło do tragedii. – Z niewyjaśnionych przyczyn 38-letni kierowca volkswagena stracił panowanie nad samochodem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, zderzając się z jadącym z naprzeciwka fordem. Wtedy w osobówki uderzyły ciężarówki, które jechały za fordem i volkswagenem – mówiła w marcu w rozmowie z „Linią” mł. asp. Paulina Harabin, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Siła zderzenia była tak duża, że osobówki wypadły z trasy. W wypadku zginęły trzy osoby: 38-letni kierowca i 21-letni pasażer volkswagena oraz 37-letnia pasażerka forda. Jedna osoba w poważnym stanie została przetransportowana do szpitala. Kierowcy ciężarówek nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku od kilku miesięcy wyjaśniała Prokuratura Rejonowa w Otwocku. Podczas śledztwa zbadano m.in. tachografy z obydwu ciężarówek, które zderzyły się z samochodami osobowymi. Śledczy czekali kilka miesięcy na wyniki z zakładu medycyny sądowej. Dotyczyły one stanu trzeźwości 38-letniego kierowcy volkswagena, który zginął w wypadku. – Z opinii biegłych wynika, że sprawca wypadku był pod wpływem alkoholu – informuje Katarzyna Skrzeczkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga. – Postępowanie zostało umorzone ze względu na to, że w tej sprawie nastąpiły negatywne przesłanki procesowe. Sprawca wypadku zmarł, dlatego postępowanie zakończono – tłumaczy prokurator Skrzeczkowska.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.