Rusza przebudowa Karczówka

Zgodnie z planem dziś, 24 stycznia, ma ruszyć remont ul Karczówek. To jedna z najbardziej eksploatowanych dróg w mieście, bo prowadzi na stadion Mazura

W czwartek, 20 stycznia władze gminy Karczew podpisały z firmą Dowbud-C sp. z o.o. z Warszawy umowę na przebudowę ulicy Karczówek do mostu na Jagodziance. – Po ulicach Bohaterów Westerplatte, Różanej, Kościelnej, Piaski i Stare Miasto przyszedł czas na kolejną strategiczną drogę w naszej gminie – poinformował burmistrz Karczewa. W rozmowie z „Linią” Michał Rudzki przyznaje, że przebudowa wydaje się kosztowna (oferta opiewa na 1 mln 230 tys. 247 zł), ale zakres prac, także tych na pierwszy rzut oka niewidocznych, jest szeroki. – W ramach zadania na odcinku do mostu zostanie przebudowana sieć wodociągowo-kanalizacyjna, powstanie chodnik, zjazdy do posesji, a także jezdnia wraz z podbudową – wylicza burmistrz. Roboty rozpoczną się planowo 24 stycznia.

Zadowolenie z tego, że wreszcie udało się podpisać umowę na budowę ulicy, wyraża też przewodniczący rady miejskiej Piotr Żelazko. Podkreśla przy tym, że rada miejska od początku kadencji widziała potrzebę tej inwestycji, czego wyrazem było uwzględnianie jej w budżetach gminy od kilku lat.

Niestety, żeby było lepiej, czasem najpierw musi być gorzej. Mieszkańcy i osoby dojeżdżające do stadionu Mazura muszą wykazać zrozumienie dla utrudnień, które będą towarzyszyć budowie ulicy Karczówek. Roboty będą prowadzone bez całkowitego wyłączenia drogi, bo stanowi ona jedyny dojazd do terenów sportowych i rekreacyjnych mieście. – Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, na obchody 80-lecia klubu Mazur Karczew pojedziemy już zmodernizowaną drogą – podkreśla burmistrz Rudzki. Firma ma przebudować drogę w ciągu dziewięciu miesięcy od podpisania umowy.

SW

2 komentarze do “Rusza przebudowa Karczówka

 • 24 stycznia 2022 o 14:53
  Permalink

  No faktycznie sukces na miarę całej kadencji! Proponuję przejechać się „mało” używana droga na Glinki! Może jak ktoś urwie koło to znajdzie się pomysł nowej nawierzchni

  Odpowiedz
 • 24 stycznia 2022 o 17:33
  Permalink

  Ciekawe czy przebudują drogę tak, jak to zrobili z drugim końcem Karczówka. Byle burza i droga wraz z niektórymi podwórkami zalana.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.