Pięciu kandydatów na wójta? [AKTUALIZACJA]

Utworzono i zarejestrowano aż pięć komitetów wyborczych, które zamierzają zgłosić swoich kandydatów w zbliżających się przedterminowych wyborach na wójta gminy Sobienie-Jeziory

Termin zawiadomienia komisarza wyborczego o utworzeniu komitetu wyborczego minął 13 stycznia. Powołano pięć komitetów: KWW NOWE SOBIENIE J. (jego pełnomocnikiem wyborczym został Wojciech Lempkowski), KWW „NASZA GMINA – WSPÓLNA SPRAWA” (zgłosił go Kamil Kabala), KWW NASZA PRZYSZŁOŚĆ (pełnomocnik – Robert Zapaśnik), KWW  UCZCIWOŚĆ (którego pełnomocnikiem jest Marcin Kasprzak) i KWW Q-SOBIE (jego pełnomocnikiem została Elżbieta Osęka).

Nieoficjalnie udało się nam dowiedzieć, że w wyborach być może wystartują m.in. dotychczasowy zastępca wójta Stanisława Wirtka Marek Szumidło, lokalny aktywista i radny Kamil Choim.

Kandydaci na wójta powinni zostać zgłoszeni do gminnej komisji wyborczej do środy, 2 lutego. Aby to zrobić, komitet wyborczy musi uzyskać poparcie co najmniej 300 wyborców. Głosowanie mieszkańców gminy Sobienie-Jeziory odbędzie się w niedzielę, 27 lutego w godzinach od 7 do 21.

Wybory są przeprowadzane na podstawie rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 23 grudnia 2021 roku. Jest ono elementem procedury, jaka zachodzi, gdy wygaśnie mandat wójta przed upływem jego kadencji. Mandat Stanisława Wirtka wygasł, ponieważ wójt zmarł 5 grudnia 2021 roku.    

BM

Marek Meserszmit nie kandyduje na wójta

Ostatnio informowaliśmy o trwających przygotowaniach do przedterminowych wyborów na wójta gminy Sobienie-Jeziory, które zostaną przeprowadzone po śmierci dotychczasowego szefa gminy Stanisława Wirtka. Wybory odbędą się w niedzielę, 27 lutego. Wraz z podaniem listy zarejestrowanych komitetów wyborczych w artykule ukazały się również imiona i nazwiska osób, które nieoficjalnie były wymieniane jako możliwi kandydaci na to stanowisko. Wśród nich znalazło się nazwisko mieszkańca gminy Marka Meserszmita, który po naszej publikacji stanowczo zaprzeczył tym informacjom. „Ta informacja nie ma nic wspólnego z prawdą. Nigdy wcześniej, a także teraz, nie zamierzałem kandydować na urząd wójta w Sobieniach-Jeziorach” – podkreśla w e-mailu przesłanym do redakcji Marek Meserszmit.

2 komentarze do “Pięciu kandydatów na wójta? [AKTUALIZACJA]

 • 25 stycznia 2022 o 22:57
  Permalink

  Pan Marek Szumidło nie pełni funkcji zastępcy wójta w Gminie. Kiepskie źródło informacji ponieważ jest 4 kandydatów i żaden Pan Marek Meserszmit nie startuje w wyborach…

  Odpowiedz
 • 26 lutego 2022 o 13:23
  Permalink

  Wystarczy wejść i zobaczyc na Facebook lub na konto żony bardziej do. Którego komitetu należy. Tylko błyskawice mu trzeba dorysować do. Plakatu

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.