Nowy PSZOK gotowy przed wakacjami

W drugim kwartale tego roku ma zakończyć się budowa nowoczesnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Nowy PSZOK będzie mieścił się przy ul. Kraszewskiego 1 w Otwocku, w pobliżu oczyszczalni ścieków

Rada Miasta Otwocka 22 maja 2019 roku podjęła uchwałę w sprawie powierzenia Otwockiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji zadania własnego miasta dotyczącego budowy, prowadzenia i utrzymania Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). Kilka dni później OPWiK wystąpiło o dofinansowanie budowy PSZOK-u w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (Fundusz Spójności). Dofinansowanie zostało przyznane 5 sierpnia 2020 roku. OPWiK podpisało z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie umowę o dofinansowanie przedsięwzięcia, którego całkowity koszt został obliczony na 4 mln 863 tys. 827 zł. Kwota przyznanej dotacji wyniosła 3 mln 388 tys. 720 zł, co stanowi 85 proc. kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia.

Po przyznaniu pieniędzy prawie rok temu, 10 lutego 2021 roku, Otwockie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zawarło umowę z firmą MTM Budownictwo z siedzibą w Tarnowie, której przedmiotem było zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych związanych z budową Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych dla miasta Otwocka. Termin realizacji przedmiotu zamówienia został określony na 16 maja 2022 roku.

Nowy PSZOK dla mieszkańców Otwocka będzie zlokalizowany przy ul. Kraszewskiego 1, w pobliżu oczyszczalni ścieków. Powierzchnia terenu przeznaczona na jego potrzeby wynosi ok. 4 tys. m kw. Jak informuje biuro prasowe urzędu miasta, obecnie prace przy budowie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych postępują zgodnie z harmonogramem. Są już wykonane fundamenty pod planowane obiekty, teren został utwardzony, częściowo jest ułożona kostka i zrobiona rampa, są też boksy. – Intensywność robót jest dostosowana do warunków atmosferycznych, ale zakładany termin zakończenia budowy PSZOK-u i oddania go do użytkowania nie jest zagrożony – zapewnia biuro prasowe urzędu. Obecnie mieszkańcy Otwocka mogą oddawać odpady do PSZOK-u, który mieści się przy ul. Samorządowej 42/44.

SW

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.