Orkiestra już się stroi

W niedzielę, 30 stycznia prawie cała Polska będzie żyła jubileuszowym 30. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbierane są pieniądze dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Wolontariusze wyjdą na ulice Otwocka, Józefowa, Wiązowny, Celestynowa, Karczewa

Na terenie powiatu otwockiego zostały zarejestrowane cztery sztaby WOŚP, ale tylko w dwóch zaplanowano wydarzenia towarzyszące finałowi. Największe imprezy tradycyjnie odbędą się w Otwocku na terenie Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury. Jak zawsze dowodzi Hufiec ZHP Otwock (szefem sztabu jest w tym roku Adam Żórawski), ale kluczowym współorganizatorem jest właśnie PMDK, którego pracownicy i podopieczni zawsze włączają się aktywnie do działania. Niestety w tym roku, w związku z chorobami i kwarantannami członków grup taneczno-artystycznych odwołane zostały występy na sali widowiskowej PMDK. W programie pozostają wszystkie wydarzenia na scenie plenerowej. Tam też odbędą się wybrane licytacje, m.in. kultowej tablicy Rezerwat Dziura Otwocka oraz wyjątkowego stolika przekazanego przez motocyklistów ze Zryw MC Poland.

Oto program koncertowy, który rusza o godz. 16. W roli prowadzącej jak zawsze Karolina Motylewska: godz. 16 – Hug The Devil; godz. 16.30 – DSize; godz. 17 – Rockfuzja; godz 18 – DESorientacja; godz. 19 – Mieszko Brass Band; godz. 20 – Światełko do Nieba; godz. 20.05 – DiAnti.

W Wiązownie, gdzie szefem sztabu jest Tomasz Żurawski, uczestnicy spotykają się przy Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Lubelskiej 53. Wydarzenie rozpoczyna się o godz. 10. Będzie sportowo, najpierw odbędzie się trening biegowy, potem „Bieg z sercem”. Na scenie plenerowej wystąpią dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli, będzie spotkanie z Psim patrolem i Pszczółką Mają, kawiarenka, licytacje, warsztaty artystyczne, a na finał koncert chóru Mienia River.

Jak co roku od 20 lat nie próżnuje też Szkoła Podstawowa nr 2 w Józefowie. Tam jednak zrezygnowano z wydarzeń z obawy o ryzyko zakażeń COVID-19. W miasto wyjdzie 30 wolontariuszy, których koordynuje Katarzyna Stemler-Pleskot, szefowa sztabu. Podobna sytuacja jest w Celestynowie. W tej gminie sztab zorganizowała Publiczna Szkoła Podstawowa im. Batalionu „Zośka”, a prowadzi go Katarzyna Łagoda. Zarejestrowano tu aż 60 puszek, które wyruszą z wolontariuszami, będzie także kilka puszek stacjonarnych, m.in. w gmachach szkół przy ul. św. Kazimierza i ul. Wrzosowej. Na Allegro są prowadzone liczne licytacje, a wśród wystawionych gadżetów można znaleźć takie perełki jak unikatowe srebrne serduszka „WOŚP Celestynowskie Serce”, rękawice bokserskie z autografem Piotra Włodarczyka „Diablo” czy piłka tenisowa podpisana przez Igę Świątek. Po szczegóły odsyłamy na profil wosp.celestynow na Facebooku.

pds

A może by tak do sejmu?

Ciekawą propozycję ma mieszkająca w Józefowie posłanka Bożena Żelazowska. Zorganizowała licytację, której przedmiotem jest zwiedzanie budynku Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w jej towarzystwie. Jeżeli chcesz zobaczyć, jak funkcjonuje parlament, poczuć się przez chwilę jak poseł lub posłanka, możesz wziąć udział w tej aukcji prowadzonej na Allegro.

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.