Ukradli skrzynkę z mięsem

Mówi się, że okazja czyni złodzieja. I chyba właśnie tak było w tym przypadku. 29-latka i 31-latek akurat przejeżdżali samochodem obok sklepu, gdy nadarzyła się okazja do kradzieży z dostawczaka zaparkowanego przed jednym z marketów w gminie Wiązowna. Gdy nikt nie patrzył, kobieta i jej wspólnik ukradli z auta skrzynkę z kilkunastoma kilogramami mięsa o wartości 600 zł. Rabusie szybko wpadli w ręce stróżów prawa, a skradziony towar został odzyskany

Do śmiałej kradzieży doszło przed południem przy jednym ze sklepów spożywczych w gminie Wiązowna, gdzie akurat trwało wyładowywanie towaru z samochodu dostawczego. 29-letnia kobieta i jej 31-letni wspólnik dosłownie zwęszyli okazję do kradzieży. 

– Podczas rozładunku towaru kobieta i mężczyzna przejeżdżali samochodem obok sklepu. Wykorzystali moment, gdy na zewnątrz nie było pracowników sklepu, i z otwartego auta dostawczego ukradli skrzynkę z kilkunastoma kilogramami mięsa – tłumaczy mł. asp. Paulina Harabin, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. I dodaje, że świadek powiadomił o kradzieży policjantów z komisariatu w Józefowie, którzy od razu zajęli się sprawą. 

Funkcjonariusze szybko ustalili, kim są sprawcy kradzieży. – Niedługo po zdarzeniu mundurowi zatrzymali 29-latkę i 31-latka. Podczas przeszukania ich samochodu znaleźli skradzioną skrzynkę z mięsem o wartości 600 zł – wyjaśnia mł. asp. Harabin. I dodaje, że kobieta i mężczyzna usłyszeli zarzuty kradzieży, za co grozi im do pięciu lat więzienia. – W toku policyjnych czynności okazało się, że 31-latek był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości w celu odbycia kary – podkreśla rzecznik otwockiej komendy. 

MJ

One thought on “Ukradli skrzynkę z mięsem

  • 12 lutego 2022 o 23:08
    Permalink

    Kierownik Paweł był zniesmaczony i zadzwonił po policję , mięso często jest posute i śmierdzące , a nam każą je ponownie myc, bądź jak bardzo śmierdzi to mielimy, robimy to pod groźba wyrzucenia z peacy

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.