Skarbnik jak wiceprezydent

Prezydent Otwocka docenia swoich współpracowników. 19 stycznia wydał zarządzenie, w którym ustalił maksymalne wynagrodzenie wiceprezydenta i skarbnika miasta. W stosunku do poprzedniego zarządzenia w tej sprawie wynagrodzenie zastępcy prezydenta wzrośnie o ponad 100 proc., a skarbnika – o 75 proc.

Po ostatniej podwyżce uchwalonej przez radę miasta prezydent Otwocka zarabia łącznie ponad 19 tys. zł brutto. Teraz zmieniła się także wysokość wynagrodzeń jego podwładnych. 19 stycznia prezydent Jarosław Margielski podpisał zarządzenie zgodne z rozporządzeniem Rady Ministrów z 25 października 2021 roku dotyczącym wynagradzania pracowników samorządowych, w którym zmienia maksymalną wysokość wynagrodzenia wiceprezydenta i skarbnika miasta. Prezydent uchylił tym samym wcześniejsze zarządzenie w tej sprawie z lipca 2018 roku. Tamto zarządzenie, notabene podpisane przez ówczesnego wiceprezydenta Piotra Stefańskiego, ustalało maksymalną wysokość wynagrodzenia zasadniczego wiceprezydenta na 4 tys. 200 zł i dodatku funkcyjnego na 2 tys. 200 zł, a skarbnika – na 5 tys. 200 zł wynagrodzenia zasadniczego i 2 tys. 200 zł dodatku funkcyjnego.

Po zmianie maksymalna wysokość wynagrodzenia zarówno wiceprezydenta, jak i skarbnika wyniesie 9 tys. 40 zł, a dodatku funkcyjnego – 3 tys. 650 zł. Ponadto wiceprezydentowi i skarbnikowi przysługuje prawo m.in. do: dodatku za wieloletnią pracę, nagrody jubileuszowej, dodatku specjalnego z tytułu okresowego zwiększenia obowiązków służbowych, dodatkowego wynagrodzenia rocznego i nagrody uznaniowej za szczególne osiągnięcia w pracy.

SW

One thought on “Skarbnik jak wiceprezydent

  • 31 stycznia 2022 o 11:54
    Permalink

    ……przeciez sie nalezy. Dziadostwo

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.