XIII Wawer Music Festival. Drapieżni pianiści

Koncert „Lwy Fortepianu” to kolejne wydarzenie zaplanowane w ramach tegorocznego wawerskiego festiwalu. Koncert odbędzie się w niedzielę, 13 lutego w Starym Młynie Hotelu BOSS w Miedzeszynie. Wystąpi m.in. Eva Gevorgyan, objawienie niedawnego Konkursu Chopinowskiego

PRZEMEK SKOCZEK

Wawer Music Festival to cykl, który na stałe wpisał się w koncertowy kalendarz Warszawy. Początkowo był organizowany w Klubie Sosnowym, od wielu lat odbywa się w salach Hotelu Boss, dając mieszkańcom możliwość uczestniczenia w najwyższej klasy koncertach muzyki klasycznej.

W najbliższym wystąpi Mikhail Voskresenski, który ma status narodowego artysty Rosji. Kształci także wspaniałych następców, ponieważ należy do grona najwybitniejszych światowych pedagogów uczących gry na fortepianie. Spod jego skrzydeł wyszła m.in. Natalia Trull, która zdobyła srebrny medal w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie. Ona także wystąpi w Wawrze.

 To nie koniec niespodzianek. 13 lutego zagra także urzekająca 17-letnia Eva Gevorgyan, laureatka ubiegłorocznego XVIII Konkursu Chopinowskiego, która swoją grą podbiła serca widzów i jury. Eva jest z kolei uczennicą Natalii Trull. Jak widać, na wawerskiej scenie spotkają się trzy pokolenia „lwów fortepianu”. To najmłodsze reprezentuje również Elisey Mysin, którego przygoda z instrumentem rozpoczęła się, gdy miał cztery lata. Obecnie uczy się w Konserwatorium Moskiewskim i jest nazywany cudownym dzieckiem. Wieczór zwieńczy występ Orkiestry Kameralnej Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Bogdana Olędzkiego.

 

Stary Młyn, ul. Żwanowiecka 20, niedziela, 13.02, godz. 17.30, bilety

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.