Nie wszyscy chcą nowych sąsiadów

W ubiegłym tygodniu ogólnopolskie media informowały, że Straż Narodowa kupiła sporą nieruchomość w jednej z dzielnic Otwocka. W miejscu dawnej Stajni Soplicowo będzie mieścić się siedziba tej organizacji

Ogólnopolskie media, powołując się na informacje od posłów Koalicji Obywatelskiej Michała Szczerby i Dariusza Jońskiego, donoszą, że nowym właścicielem sporej nieruchomości w Otwocku, znanej dotąd jako Stajnia Soplicowo, zostało stowarzyszenie powiązane z Robertem Bąkiewiczem, który jest m.in. szefem Straży Narodowej i prezesem Stowarzyszenia Roty Niepodległości. Posłowie KO zaczęli baczniej przyglądać się organizacjom narodowym po tym, jak te otrzymały spore dotacje z państwowego Funduszu Patriotycznego, który powstał z inicjatywy premiera Mateusza Morawieckiego i ministra Piotra Glińskiego. Jak mówią posłowie, dwa stowarzyszenia powiązane z Robertem Bąkiewiczem otrzymały z państwowego funduszu jedną dziesiątą z 30 mln zł, którymi dysponował ten organ. Część z tych pieniędzy miała zostać przeznaczona właśnie na zakup nieruchomości w samym sercu otwockiego lasu, na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

Miejsce kojarzone dotychczas ze Stajnią Soplicowo ma być nową siedzibą Straży Narodowej. – Widzieliśmy akt notarialny, który podpisało stowarzyszenie Straż Narodowa, a jednym z jego trzech członków jest Robert Bąkiewicz. Akt został podpisany 10 grudnia 2021 roku. Wzmianka w tej sprawie jest już w księdze wieczystej – mówili na konferencji prasowej cytowani przez tygodnik „Wprost” posłowie Koalicji Obywatelskiej.

Według informacji przedstawionych przez posłów Szczerbę i Jońskiego licząca blisko 9 tysięcy metrów kwadratowych nieruchomość miała zostać kupiona za 1 mln 800 tys. zł, z czego 1 mln 500 tys. zł pochodziło właśnie ze środków otrzymanych z Funduszu Patriotycznego.

Na razie nie wiadomo dokładnie, jakie zadania będzie spełniać siedziba Straży Narodowej, ale informacja o nowych sąsiadach nie spodobała się części mieszkańców Otwocka. – To taki nieco ponury chichot historii, że miasto o tak tragicznej historii będzie teraz siedzibą ludzi o niezwykle skrajnych poglądach i postawie – zwraca uwagę pan Tomasz na jednej z lokalnych grup na Facebooku. To i tak wyjątkowo łagodny komentarz w porównaniu z tymi, jakie pojawiają się ostatnio w przestrzeni publicznej na ten temat. W dyskusjach nie brakuje jednak także głosów broniących zakupu przez Straż Narodową. – Mogli, to kupili. Jeśli prawo czegoś nie zabrania, to nie można mu tego odmawiać tylko dlatego, że jego przeciwnicy mówią, że „nie” i są oburzeni – uważa pan Norbert.

Niektórzy dyskutujący na forum mieszkańcy sugerowali, że w tej sprawie głos powinien zabrać prezydent Otwocka. Przypomnijmy jednak, że nieruchomość była własnością prywatną i dotychczasowi właściciele mogli ją sprzedać według własnego uznania.

MelKa

12 komentarzy do “Nie wszyscy chcą nowych sąsiadów

 • 2 lutego 2022 o 23:35
  Permalink

  Nareszcie jakąś pozytywną organizacja w Otwocku. Wszyscy sąsiedzi są zadowoleni z nowych sąsiadów. Postaramy się by żyło się Im wśród nas przyjemnie.
  A redaktorki z linii POtwockiej niech się pienią.

  Odpowiedz
 • 3 lutego 2022 o 07:06
  Permalink

  Serdecznie witamy.
  Nareszcie mamy porządne sąsiedztwo.
  W takim towarzystwie będziemy czuli się lepszymi
  Służymy w razie potrzeby pomocą.
  Nareszcie mieszkańcy godni nazwy osiedla.

  Odpowiedz
  • 3 lutego 2022 o 12:47
   Permalink

   Zapomniałeś dzisiaj leków…. bąkiewicz to agresywny, prymitywny impotent. Gorszego sąsiada nie można sobie wymarzyć.

   Odpowiedz
   • 3 lutego 2022 o 15:18
    Permalink

    Zmień dilera, ten sprzedaje ci zbyt mocne dragi. Najgorsze to są mendy lewackie z POKO,ZSL,SLD,Lewicy,Razem,PiS.

    Odpowiedz
 • 3 lutego 2022 o 09:01
  Permalink

  Z jezdnej strony JKM i ordo iuris.
  Z drugiej strony straż narodowa
  Kto w Otwocku mieszka w cyrku się nie śmieje…

  Swoją drogą podejrzewam, że zakup stajni to jakiś wałek i zaraz powstanie jakieś osiedle domków albo wielki hotel w tym miejscu, albo chociaż centrala nasłuchowa pegasusa

  Odpowiedz
  • 3 lutego 2022 o 15:21
   Permalink

   Przynajmniej bardziej normalny,od lewackiego ścierwa,od feminazistek,pokazywaczy gołych fiutów na ulicach,idiotach od Sorosa z fundacji Batorego,idiotek typu Jachzdzira,czy roSpurek,etc. A ty lecz obsesje,i urojenia.

   Odpowiedz
 • 3 lutego 2022 o 09:43
  Permalink

  No i super, fajnie jakby jeszcze konie zostawili

  Odpowiedz
 • 4 lutego 2022 o 08:41
  Permalink

  Biedny As ….. takiego języka świadczącego o poziomie interlokutora, to jeszcze tu nie było.
  A Otwock jeszcze pamięta czasy terroru i nie chce powtórki z historii.

  Odpowiedz
 • 5 lutego 2022 o 18:04
  Permalink

  GNOJE w stajni – to jednak calkiem dobrze pasuje…….

  Odpowiedz
 • 13 lutego 2022 o 02:21
  Permalink

  „Pan” B. to dla mnie po prostu >kryminalista<. Czy duren (na jakiego wyglada), tego nie wiem.

  Odpowiedz
 • 13 lutego 2022 o 02:26
  Permalink

  Pytanie: ile m2 ma ta dzialka ? 2 miliony(0,5+1,5) to imho nieadekwatna cena, za niska.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.