Czy w Otwocku istnieje ul. Pinokia Morawieckiego?

Do redakcji „Linii” wpłynęła wiadomość o tym, że na mapie Otwocka w Google pojawiła się dziwna nazwa jednej z ulic w pobliżu targowiska miejskiego. Ktoś nadał uliczce łączącej ul. Wiejską i ul. Ługi nazwę Pinokia Morawieckiego. Zapytaliśmy o sprawę Urząd Miasta w Otwocku

Jedna z Czytelniczek poinformowała redakcję o tym, że przypadkiem zauważyła na mapach Google ulicę o dziwnej nazwie. – Aż oczy przecierałam ze zdumienia. Uliczka łącząca ul. Wiejską i ul. Ługi w Otwocku, tuż obok targowiska miejskiego, na internetowej mapie nosi nazwę Pinokia Morawieckiego. To chyba nie jest prawda? – docieka nasza Czytelniczka. 

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Urzędem Miasta w Otwocku i zapytaliśmy o to, czy miasto wie o nowej nazwie ulicy, która uderza w dobre imię premiera RP Mateusza Morawieckiego, a także o to, jakie magistrat podejmie kroki, aby wyjaśnić sprawę.

Jak można było się spodziewać, ul. Pinokia Morawieckiego nie pojawia się w urzędowych dokumentach. Umieszczenie nazwy ulicy na internetowej mapie to sprawka wirtualnego chuligana. – Ulica Pinokia Morawieckiego nie jest prawdziwa – podkreśla Aleksandra Czajkowska z Biura Prasowego Urzędu Miasta w Otwocku. I dodaje, że sprawa została zgłoszona do właściciela serwisu, ale nie dowiedzieliśmy się, czy i jakie miasto podejmie kroki, aby wyjaśnić sprawę. Nie wiemy też, czy magistrat będzie szukał sprawców. 

W ostatnim czasie na mapach Google w różnych miastach zaczęły pojawiać się nazwy ulic wyśmiewających premiera, tak było m.in. w Lublinie, gdzie internetowy chuligan postanowił sobie zażartować i nadał jednej z ulic – przy ul. Fantastycznej – nazwę Inflacji Morawieckiego. Natomiast w Wadowicach pojawiła się ulica Imperatora Kaczafiego, co najprawdopodobniej też miało być żartem.

W mapach Google użytkownicy mogą w łatwy sposób nadawać nazwy widocznym na nich obiektom, a także edytować nazwy np. ulic. Administratorzy jednak nie zawsze weryfikują wszystkie dane. 

MJ 

9 komentarzy do “Czy w Otwocku istnieje ul. Pinokia Morawieckiego?

 • 3 lutego 2022 o 14:08
  Permalink

  Otwock jak i Morawiecki powinien być dumny z takiej ulicy a nie negować! Otwock jako pionier powinien się cieszyć obnażając głupotę rządzących 🤣 Jeszcze powinna powstać „Debila”🤣🤣🤣

  Odpowiedz
 • 3 lutego 2022 o 16:20
  Permalink

  Jakie dobre imię Morawieckiego? Ta kłamliwa gnida nie ma już dobrego imienia…

  Odpowiedz
 • 3 lutego 2022 o 16:22
  Permalink

  Najlepsze jest to, że poniżej jest jeszcze ulica Prezesa Jarosława, a obie ulice odchodzą od Wiejskiej.

  Odpowiedz
 • 3 lutego 2022 o 20:19
  Permalink

  Jeśli przyjrzycie się dobrze to trochę niżej po lewej stronie jest ulica Prezesa Jarosława 🤣🤣🤣

  Odpowiedz
 • 4 lutego 2022 o 12:59
  Permalink

  Przecież każdy wie czyja to ksywa Pinokio, więc o co chodzi ?

  Odpowiedz
 • 7 lutego 2022 o 00:02
  Permalink

  Hmmm, ciekawe…
  W Polsce nazwisko „Morawiecki” nosi ponad 200 osób. Imię „Pinokio” sugeruje postać fikcyjną. Dlaczego redakcja natychmiast kojarzy to z premierem???
  Zastanawia mnie też, po co ktokolwiek miałby szukać „sprawcy” tej zbrodni, a zwłaszcza Urząd Miasta?
  Czy po to, żeby przeprosił spadkobierców Carla Collodiego? Znieważenie jak wiadomo jest kwestią punktu widzenia. To oni mogą czuć się urażeni.
  (Collodi był autorem bajki „Pinokio” – wyjaśnienie dla większości decydującej o wynikach wyborów.)

  Brak konsekwencji sprawcy / sprawców / obcego wywiadu / gorszego sortu też jest zastanawiający. Czy sąsiednia ulica „Prezesa Jarosława” nie powinna się nazywać „Prezesa Gepetta”?
  W końcu kto kogo wystrugał?

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.