Dziura na dziurze

Mieszkańcy Dobrzyńca w gminie Kołbiel alarmują, że drogi gruntowe w tej miejscowości są w fatalnym stanie. Wójt Kołbieli odpowiada, że są one utrzymywane na bieżąco, ale na ich gruntowny remont na pewno trzeba będzie jeszcze poczekać

BARBARA MICHAŁOWSKA

Chodzi o fragment zarządzanej przez powiat ulicy Wierzbowej i gminne ulice: Górską, Mostową i Kaktusową. Drogi mają ogromne dziury, a po przejściu intensywniejszych deszczów toną w wodzie – przekonują mieszkańcy Dobrzyńca, którzy skontaktowali się z redakcją. Twierdzą też, że prace naprawcze, które są prowadzone co jakiś czas, by poprawić stan dróg, w dłuższej perspektywie okazują się nieskuteczne. Według mieszkańców problem w tej okolicy wielokrotnie był zgłaszany urzędnikom. – Zawsze są jakieś przeciwwskazania. A to, że się kurzy, innym razem pada albo pracownicy przebywają na kwarantannie lub budżet został wykorzystany. Odnosimy wrażenie, że ta część gminy Kołbiel jest zapomniana. W innych miejscowościach kładą już kolejny asfalt. U nas trudno nawet wyjść na spacer, bo błoto jest po kolana – alarmują.

O działania mające na celu poprawę dróg zapytaliśmy wójta gminy Kołbiel Adama Budytę. – Chcielibyśmy, żeby wszystkie drogi w gminie były w idealnym stanie. Jednak w praktyce musimy remontować je według planu. W nim ujęta jest ulica Wierzbowa. Nie wiemy jednak, czy na jej modernizację w najbliższym czasie znajdą się pieniądze – mówi wójt. – Istnieją też problemy natury prawnej. Ulice Górska, Mostowa i Kaktusowa są wąskie. Właściciele położonych przy nich działek nie zgadzają się nawet na wykonanie rowów, które odwodniłyby drogi. Jeśli mielibyśmy kłaść tam asfalt, musiałyby powstać drogi jednokierunkowe. Nie wiem, czy wówczas mieszkańcy tego rejonu byliby zadowoleni – zwraca uwagę wójt. Mówi także, że w okolicy buduje się dużo domów i często to ciężki sprzęt i ciężarówki pracujące przy budowach rozjeżdżają drogi.

– Drogi utrzymujemy na bieżąco. Wykonujemy naprawy, ale cudów nie ma. Kiedyś te ulice prowadziły niemal wyłącznie na pola uprawne. Teraz w dużej mierze te tereny są zabudowane. Jeśli ktoś wybrał do mieszkania miejsce z dala od dużych miejscowości, ma za oknem piękny widok i dzikie tereny, musi liczyć się z tym, że nie od razu będą tu wszystkie wygody – mówi wójt Budyta.

W ubiegłym roku na liczącym 555 metrów odcinku zarządzanej przez powiat ulicy Wierzbowej została wykonana nowa nawierzchnia. Jednak jej kolejne odcinki wciąż czekają na modernizację.

14 komentarzy do “Dziura na dziurze

  • 4 lutego 2022 o 23:37
   Permalink

   Zapraszamy na ul. SŁOWACKIEGO w Otwocku. To dopiero masakra – i to z oby stron szkoły

   Odpowiedz
   • 6 lutego 2022 o 22:10
    Permalink

    Żeby były dziury to najpierw musi być droga. Ci co porównują asfaltowe, nawet najbardziej dziurawe drogi do grzęzawiska którym są tzw. drogi ziemne praktycznie niczym nie utwardzane w Sępochowie i Dobrzyniu nie wiedzą o czym mówią. Zapraszam na spacer. Tylko ostrzegam: obowiązkowe obuwie to kalosze, co najmniej do pół łydki. A. I jeszcze jedno. To nieprawda że drogi o których mowa prowadziły do pól i łąk. Wszystkie prowadzą do siedziby ludzkich ktore istnieją tu grubo ponad pół wieku.

    Odpowiedz
  • 7 lutego 2022 o 18:20
   Permalink

   A tak w ogóle to skoro wysoki poziom wody jest zagrożeniem dla mostu w Dobrzyńcu to czemu gmina idąc za ciosem nie zamknęła pozostałych mostów na Świdrze ? W Sepochowie czy choćby w Gadce mosty też nie są w rewelacyjnym stanie a ciężkie samochody przejeżdżają tamtędy dużo częściej . Tam też strach przejeżdżać . Niech odetną problematyczną część gminy i będzie pięknie i ładnie . Na naszą część zawsze brakowało pieniędzy . U nas nic nie można zrobić bo zawsze jest jakieś ale . A tam wszystkie wygody , asfalt , gaz , kanalizacja . A my mieszkańcy dzikich terenów chcieliśmy mieć ładne widoki za oknem to nie spodziewjmy się luksusów . I nie ważne że ktoś tu mieszka od pół wieku . Swoją drogą to każdej gminie zależy na rozwoju a tu najlepiej żebyśmy siedzieli cicho i niczego nie oczekiwali . No ale cóż panie wójcie mieszkańcy dzikich terenów teraz będą walczyć do skutku żeby stan rzeczy bardzo uległ poprawie .

   Odpowiedz
 • 3 lutego 2022 o 19:52
  Permalink

  Czas na zmianę WÓJTA! Już chyba się zasiedział przez tyle lat że zapomniał o dotacjach… Już niczym się nie zajmuje oprócz uczenia się dyplomatycznych odpowiedzi…

  Odpowiedz
  • 5 lutego 2022 o 19:09
   Permalink

   Dokładnie czas na zmianę to jego ostatnia kadencja dlatego kombinuje żeby Kołbiel otrzymała prawa miejskie pachnie mu posadka burmistrza.

   Odpowiedz
  • 5 lutego 2022 o 19:12
   Permalink

   To wójta ostatnia kadencja dlatego kombinuje przywrócić Kołbieli prawa miejskie, pachnie mu posada burmistrza.

   Odpowiedz
 • 3 lutego 2022 o 20:03
  Permalink

  Te drogi na wsi wyglądają lepiej jak dookoła parku w Otwocku

  Odpowiedz
 • 4 lutego 2022 o 08:51
  Permalink

  Otwock dziurawy jak sito więc o czym mowa – polecam przejechać się Ślusarskiego, Andriollego koło sp 12 czy Pułaskiego

  Odpowiedz
  • 4 lutego 2022 o 17:12
   Permalink

   BRAWO, dodam jeszcze Kupiecką, gdzie za miejsca parkowania biorą kasę ale, żeby wyremontować to już guru Margielski jest ślepy i głuchy i czeka aż mu Krawczyk wyremontuje pół Otwocka za to że śmiał postawić galerię

   Odpowiedz
 • 5 lutego 2022 o 17:45
  Permalink

  „Nie od razu będą tu wszystkie wygody” smutno się czyta takie słowa wójta, mówimy przecież o przejezdności dróg. Mamy XXI wiek czy wygodą można nazwać dobrze utwardzoną i utrzymaną drogę gruntową? Nie sądzę.

  Odpowiedz
 • 6 lutego 2022 o 12:53
  Permalink

  Przejedźcie się drogą z Kopek do Wólki Mlądzkiej,no tam to jakby rozłożyli szwajcarski ser,dziura na dziurze ,koniec świata!

  Odpowiedz
 • 7 lutego 2022 o 16:33
  Permalink

  Może prze okazji warto spytać pana Wójta co z mostami na rzece Świder w Dobrzyńcu most zamknięty do odwołania, w Tarachowizna (Siwianka) most został całkowicie zdemontowany. Czy są jakieś terminy na remont tych przepraw? Ciekawy temat na artykuł na pewno widowiskowe zdjęcia można zrobić szczególnie w Dobrzyńcu, inżynieryjny majstersztyk.

  Odpowiedz
  • 7 lutego 2022 o 18:08
   Permalink

   Stan drogi jest powodem do wstyu włodarzy . Taki stan ewidentnie wynika z wieloletnich zaniedbań i
   braku reakcji na wielokrotne zgłoszenia mieszkańców . A druga sprawa zamykając most chyba powinniśmy mieć zapewnione jakieś rozwiązanie w zamian . Choćby tymczasową przeprawę . Przecież każdy z nas pracuje i musi do tej pracy dojechać . a tu ani przez most ani do objazdu , bo drogi nie przejezdne . Ciekawa perspektywa z jednej strony zamknięty most z drugiej strony „droga” praktycznie nie przejezdna . I tylko aby nic się nie wydarzyło i żeby straż albo karetka nie musiała do nikogo przyjechać , bo będzie wielką tragedią . A ci co nie wiedzą i porównują dziurawe drogi asfaltowe do drogi gruntowej to zapraszamy . Zobaczycie jak to jest taplać się w błocie . Asfalt dziurawy zawsze będzie drogą lepszą od tego co my tu mamy i z czym musimy się borykać . Zapewniam że nikt nie chciałby być na naszym miejscu .

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.