Nie ma już ul. Pinokia Morawieckiego, za to pojawiła się ul. Mateusza Morawieckiego

Ulica Pinokia Morawieckiego w Otwocku, która pojawiła się na mapie Google, wywołała spore zamieszanie wśród urzędników i mieszkańców. Nazwa istniała tylko wirtualnie i wprowadzała użytkowników mapy w błąd, godząc jednocześnie w dobre imię premiera RP Mateusza Morawieckiego. Kilka dni po tym, jak „Linia” napisała o sprawie, ul. Pinokia Morawieckiego zniknęła z mapy. Pojawiła się za to nowa. Tym razem jakiś żartowniś nazwał osiedlową uliczkę odchodzącą od ul. Szkolnej imieniem premiera Mateusza Morawieckiego 

Nie ma już ulicy Pinokia Morawieckiego…

Na początku lutego zaniepokojona Czytelniczka „Linii” poinformowała redakcję o tym, że przypadkiem odkryła na mapie Otwocka w Google dziwną nazwę jednej z ulic obok targowiska miejskiego. Ktoś nadał uliczce łączącej ul. Wiejską i ul. Ługi nazwę Pinokia Morawieckiego. O tym pisaliśmy w tekście Czy w Otwocku istnieje ul. Pinokia Morawieckiego?

Urząd Miasta w Otwocku dowiedział się o sprawie od „Linii” i postanowił szybko zareagować. Już po kilku dniach z mapy Otwocka w Google zniknęła prześmiewcza ul. Pinokia Morawieckiego (nie ma takiej nazwy w urzędowych dokumentach). Natomiast na wirtualnej mapie przy ul. Szkolnej znajduje się uliczka prowadząca na osiedlowy parking, którą teraz ktoś nazwał ul. Mateusza Morawieckiego.

Po tym, jak ukazał się artykuł o prześmiewczej nazwie ulicy obok targowiska miejskiego w Otwocku, pod postem posypały się komentarze. Internauci przytoczyli przykłady wielu innych nietypowych nazw ulic lub miejsc. Pan Rafał napisał: „Jeszcze jest prezesa Jarosława w Otwocku”. Ta nazwa nadal istnieje na mapie. Natomiast pani Justyna przytoczyła nazwę miejsca w centrum Otwocka, które jakiś żartowniś oznaczył na mapie Google jako „Rezerwat Dziura Otwocka” 

Jak się okazuje, na mapach Google użytkownicy mogą w łatwy sposób nadawać nazwy widocznym na nich obiektom, a także edytować nazwy np. ulic. Administratorzy jednak nie zawsze weryfikują wszystkie dane. 

Pojawiła się jednak ul. Mateusz Morawieckiego

MJ 

5 komentarzy do “Nie ma już ul. Pinokia Morawieckiego, za to pojawiła się ul. Mateusza Morawieckiego

 • 7 lutego 2022 o 16:22
  Permalink

  Chciałbym zauważyć że po lewej stronie od bazaru na Batorego jest ulica Prezesa Jarosława – faktycznie jest to ulica Wiejska.
  Widać że jakaś „ameba” nie ma ciekawszego i bardziej twórczego zajęcia jak wprowadzanie zamieszania.

  Odpowiedz
   • 8 lutego 2022 o 14:38
    Permalink

    Żart żartem, czasem się przydaje do poprawienia atmosfery, ale gdy ktoś zamienia prawdziwą nazwę ulicy na swój żarcik, to jest umysłową amebą i wandalem. Czym różni się coś takiego od nabazgrania swojego pseudoautografu sprayem na tabliczce z nazwą ulicy? Chyba że ty z tych, co słabiutkie bazgroły popełnione bez pozwolenia nazywają dumnie „graffiti”.

    Odpowiedz
 • 8 lutego 2022 o 10:16
  Permalink

  1. ta nazwa godziła w imię dobre Pinokia, przecież bajka miała szczęśliwe zakończenie
  2. mogli usunąć z Google ale ta uliczka na zawsze już zostanie ulicą Pinokia M. bo Otwock to dziwne miasto, ludzie spotykają się koło samolotu, koło dziury, koło stodoły

  Odpowiedz
 • 8 lutego 2022 o 11:44
  Permalink

  Właśnie testuje jak z linii zrobić świątynie. Może się uda.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.