Złodzieje ukradli barierki drogowe

Do nietypowej kradzieży doszło przy drodze krajowej nr 50 na wysokości Rudna w gminie Kołbiel. Złodziej połasił się na kilka sztuk barierek drogowych, które zabezpieczały przejście dla pieszych. Policja prosi wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia, o pilny kontakt z Komendą Powiatową Policji w Otwocku. Apel jest skierowany także do kierowców pojazdów wyposażonych w kamery, które mogły zarejestrować moment kradzieży lub twarze sprawców 

Niedawno Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała policję o nietypowej kradzieży barierek drogowych przy przejściu dla pieszych w Rudnie w gminie Kołbiel. – Do zdarzenia doszło w piątek lub sobotę (21 lub 22 stycznia) na drodze krajowej nr 50 w Rudnie. Sprawcy zdemontowali kilka barierek drogowych tzw. typu olsztyńskiego, które ustawia się wzdłuż tras w celu ochrony pieszych – tłumaczy mł. asp. Paulina Harabin, rzecznik prasowy otwockiej komendy policji. I dodaje, że straty oszacowano na około 4 tys. zł.

Policja poszukuje świadków zdarzenia lub osób, które mają jakiekolwiek informacje na temat tej kradzieży. Osoby mogące pomóc w ustaleniu sprawców są proszone o kontakt z funkcjonariuszami z posterunku w Kołbieli pod nr tel. 47 724 17 81 lub z komisariatem w Karczewie pod całodobowym nr tel. 47 724 18 55. – Apel o pomoc kierujemy również do kierowców, których auta są wyposażone w kamery. Osoby jadące drogą krajową nr 50 21 i 22 stycznia są proszone o sprawdzenie nagrań z kamer. Niewykluczone, że któraś zarejestrowała okoliczności istotne dla prowadzonego postępowania – podkreśla mł. asp. Paulina Harabin.

MJ

One thought on “Złodzieje ukradli barierki drogowe

  • 11 lutego 2022 o 22:26
    Permalink

    Niech redakcja napiszę o Jareczku K. i jego kolegach co odwalili na OKSie . Widocznie ma dużo kolegów że w linii cisza. Nawet ogólnopolskie media o tym piszą.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.