Zapowiedzi kulturalne 11-17 lutego

OTWOCK

Historyczny wykład online

MOKTiS zaprasza na wykład Pawła Ajdackiego poświęcony historii Otwocka

Muzeum Ziemi Otwockiej, wciąż zamknięte i czekające na remont, zaczyna działać w przestrzeni internetowej. Niebawem ma ruszyć Wirtualne MZO prezentujące zbiory placówki. Pojawiają się także wykłady online. Najbliższy zaplanowano na piątek, 11 lutego w godz. 19-20.30. Ma to być historia dotycząca początków miasta i genezy innych podobnych osiedli na linii otwockiej.

Spotkanie odbędzie się na profilu http://www.facebook.com/MuzeumZiemiOtwockiej

 

Nie tylko dla zakochanych

Rodzinna impreza walentynkowa odbędzie się w sobotę w Klubie Mlądz

14 lutego obchodzimy walentynki. Z tej okazji mlądzka placówka proponuje spotkanie dla dzieci, rodziców i dziadków. W programie jest zabawa przy muzyce i grach integracyjnych. Mile widziane przebrania, ponieważ impreza ma mieć też charakter karnawałowy.

Klub Mlądz, ul. Majowa 202, sobota, 12.02, godz. 11-14, wstęp wolny

Wymiana ciuchów

Klub Smok organizuje kolejną edycję akcji „Wiatr w szafie”, która jest okazją do odświeżenia garderoby

          Klub zaprasza wszystkie osoby, które chcą wymienić lub oddać swoje niepotrzebne ubrania, torebki, dodatki itp. Sprzedaż jest dopuszczona tylko w wyjątkowych wypadkach. Ubrania powinny być nowe lub mało używane i niezniszczone. Organizatorzy proszą także o to, by nie przynosić obuwia. Rzeczy, które nie znajdą nowych nabywców, trafią do osób potrzebujących.

Klub Smok, ul. Warszawska 11/13, niedziela, 13.02, godz. 15, wstęp wolny

 

Stand up w Qba Pubie

Maciej Twarowski wystąpi w otwockim pubie w niedzielny wieczór, 13 lutego. Przyjedzie z najnowszym programem „Serce mam dobre”

Maciej Twarowski to komik, który rozprawiał się z kobiecym „domyśl się” i dokonał wiwisekcji związków wszelakich. Tym razem postanowił przeanalizować wszystko, co zobaczył przez pierwsze lata życia w komediowym świecie. W swoim nowym programie opowie o trudach początkujących komików. Jeśli kiedykolwiek zazdrościliście ludziom robiącym stand-up, to przyjdźcie i dowiedzcie się, dlaczego nie warto. Przed występem gwiazdy wystąpi Roman Kostelecki, najlepszy polskojęzyczny komik z Ukrainy, który pojawia się też w Comedy Central.

Qba Pub, ul. Świderska 13, niedziela, 13.02, godz. 19.30, bilety 25 zł

 

 

JÓZEFÓW

Teatralny wieczór

MOK zaprasza w niedzielę, 13 lutego na muzyczny spektakl grupy Mam Teatr pt. „Randka w bistro”

Bistro Bursztyn to miejsce, które Tadeusz upodobał sobie na randki w ciemno. Uwielbia takie życie, tak samo jak apetyczną i mądrą Wandę – właścicielkę bistro. Każde kolejne spotkanie to prawdziwa niespodzianka, bo panie, które na nie przychodzące, są skrajnie różne. Jedyną kobietą krytykującą zachowanie Tadeusza jest kelnerka Lucynka, która pracuje w bistro i jednocześnie przygotowuje się do kariery na scenie. Jej piosenki doskonale komentują zdarzenia, które oglądamy na scenie. Czy Tadeusz się opamięta i znajdzie tę właściwą? Co dzieje się z kobietami, które wychodzą z nim po randce? Odpowiedzi poznamy podczas spektaklu.

W rolach głównych: Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak. Śpiew – Kasia Wińcza. Reżyseria – Karol Stępkowski, scenariusz – Marzanna Graff, muzyka – Bartek Piasecki, słowa piosenek – Aleksandra Potrykus.

MOK, ul. Wyszyńskiego 1, niedziela, 13.02, godz. 18, bilety 30 zł

KARCZEW

Miłosne przeboje

Centrum Kultury i Sportu zaprasza na niedzielny koncert walentynkowy

13 lutego w przytulnym wnętrzu Piwnicy pod Barankiem wystąpią Magdalena Skrzypek i Konrad Wyrwas. Ona zaśpiewa, on zagra na gitarze. Ten otwocki duet przygotował wyjątkowy koncert walentynkowy, który wprowadzi gości w romantyczny nastrój. Jeśli nie macie jeszcze pomysłu na to, jak uczcić ze swoją drugą połówką dzień zakochanych, wybierzcie się do Karczewa.

Piwnica pod Barankiem, ul. Widok 2, niedziela, 13.02, godz. 17, bilety 5 zł

KOŁBIEL

Piesza wycieczka

Oddział PTTK w Otwocku po reaktywacji rusza z nowymi inicjatywami. W najbliższą niedzielę zaprasza na spacer po Radachówce w gminie Kołbiel

Trasa liczy dziewięć kilometrów i jest zamknięta w pętlę. Wycieczka potrwa około trzech godzin. Po drodze zobaczymy: drewnianą kaplicę Matki Bożej Częstochowskiej, dwór Szlenkierów, pomnikowe sosny, wieś Grzebowilk z drewnianą kołbielską zabudową, kamienie pamięci młynarzy nad strumieniem Puznówka, młyn w Sufczynie. Wycieczka jest bezpłatna. Warto mieć ze sobą suchy prowiant, coś do picia (najlepiej ciepłego) i dopasowane do warunków ubranie.

Zbiórka przy wiacie turystycznej w Radachówce (nawigacja: 52°02’37.7″N 21°34’10.0″E) o godz. 9

WAWER

Bajkowo i koncertowo

Koncert walentynkowy zespołu Young Nights odbędzie się w niedzielny wieczór w Zastowie

          Zespół tworzą młodzi wawerczycy: Paulina Jankowska oraz Antek i Olek Parzychowscy. Przygotowany specjalnie na tę okazję repertuar pozwoli miło spędzić wieczór. Muzyka, którą kochają wykonawcy, to przede wszystkim utwory z lat 80. i 90., a także przeboje Edyty Górniak, Ani Karwan, Sii czy Rihanny. Bezpłatne wejściówki są do odbioru w klubie.

WCK Zastów, ul. Lucerny 13, tel. 22 815 67 63, niedziela, 13.02, godz. 17, wstęp wolny

 

XIII Wawer Music Festival

Już w najbliższą niedzielę w Miedzeszynie odbędzie się kolejny festiwalowy koncert pt. „Lwy Fortepianu”

To będzie przede wszystkim niezwykły popis pianistyczny. Wystąpi wielopokoleniowa grupa wybitnych artystów, na czele z Mikhailem Voskresenskim, mającym w Rosji status narodowego artysty. Usłyszymy także wirtuozerskie popisy Natalii Trull i jej uczennicy Evy Gevorgyan, która w zeszłym roku znalazła się w gronie laureatów XVIII Konkursu Chopinowskiego. Zjawiskowa 17-latka jest jednym z największych odkryć konkursu. Tego wieczoru zagrają też inna młoda pianistka z Rosji Elisey Mysin i Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Bogdana Olędzkiego.

Stary Młyn, ul. Żwanowiecka 20, niedziela, 13.02, godz. 17.30, bilety

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.