Witaj, szkoło!

Rodzice dzieci, które w roku szkolnym 2022/2023 rozpoczną naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej, w lutym lub w marcu (w zależności od tego, w której gminie mieszkają) powinni złożyć wnioski o przyjęcie swoich pociech do szkoły

BARBARA MICHAŁOWSKA

Już w tym tygodniu rozpoczyna się rekrutacja do klas pierwszych w Otwocku. Od poniedziałku, 14 lutego do piątku, 18 lutego wnioski o przyjęcie do pierwszej klasy powinni złożyć rodzice dziecka, któremu organ wykonawczy gminy jako miejsce realizacji obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego wskazał oddział przedszkolny w szkole podstawowej innej niż szkoła, w obwodzie której dziecko mieszka. Z kolei od następnego poniedziałku, 21 lutego do piątku, 4 marca rodzice mają czas na zgłoszenie dzieci do klasy pierwszej szkoły podstawowej. W tych dniach należy złożyć wymagane oświadczenia i dokumenty. Procedura rekrutacyjna zakończy się pod koniec marca. Postępowanie uzupełniające będzie przeprowadzone w maju. Rekrutacja w Otwocku odbędzie się za pośrednictwem systemu elektronicznego. Istnieje również możliwość złożenia wniosku w formie papierowej w szkole pierwszego wyboru lub w szkole obwodowej.

Od czwartku, 10 lutego do środy, 23 lutego są przyjmowane wnioski rodziców dzieci, które w roku szkolnym 2022/2023 mają rozpocząć naukę w pierwszych klasach szkół podstawowych w gminie Celestynów. Proces rekrutacyjny zakończy się tam na początku marca, a rekrutacja uzupełniająca odbędzie się w kwietniu.

W Osiecku rodzice przyszłych pierwszoklasistów mają czas na złożenie dokumentów od poniedziałku, 21 lutego do piątku, 11 marca. Rekrutacja zakończy się pod koniec tego miesiąca. Postępowanie uzupełniające zostanie przeprowadzone dopiero w sierpniu.

W Józefowie rekrutacja będzie się odbywać od poniedziałku, 21 lutego do piątku, 4 marca, a postępowanie uzupełniające – od 1 do 4 sierpnia. W Kołbieli nabór uczniów do klas pierwszych także rozpocznie się 21 lutego. Wnioski o przyjęcie dziecka będzie można składać do 7 marca. Ostateczne wyniki rekrutacji będą znane pod koniec marca. Natomiast rekrutacja uzupełniająca odbędzie się w kwietniu.

W pierwszej połowie marca rekrutacja do pierwszych klas odbędzie się z kolei w gminach Karczew (wnioski będą przyjmowane od wtorku, 1 marca do piątku, 11 marca), Wiązowna (nabór wniosków potrwa od 1 do 16 marca) i Sobienie-Jeziory (nabór od 1 do 17 marca).

Rekrutacji do klas pierwszych podlegają dzieci siedmioletnie (urodzone w 2015 roku) i dzieci sześcioletnie (urodzone w 2016 roku), jeśli taka jest wola rodziców, a dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzednim roku szkolnym, w którym ma rozpocząć naukę w szkole, albo posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2022/2023 są dostępne w sekretariatach szkół i na ich stronach internetowych, a także przeważnie na portalach internetowych poszczególnych gmin.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.