Otwock: Pierwsza debata na temat oświaty w mieście

W piątek, 25 lutego w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku odbędzie się pierwsza otwocka debata na temat oświaty, na którą są zaproszeni przedstawiciele różnych środowisk skupionych wokół szkół. Celem debaty będzie wstępna diagnoza funkcjonowania otwockich placówek i wskazanie ewentualnych kierunków zmian

W otwockich szkołach jeszcze w bieżącym roku szkolnym rozpocznie się projekt edukacyjny w ramach doskonalenia zawodowego nauczycieli. Zakłada on przeprowadzenie warsztatów, rad szkoleniowych i webinariów, a także inne formy wspomagania nauczycieli. Zainauguruje go debata oświatowa, na którą zaproszenie otrzymają przedstawiciele różnych środowisk mających wpływ na funkcjonowanie szkół lub będących beneficjentami otwockiej oświaty.

– Planowałem zorganizowanie debaty na temat sytuacji edukacyjnej w Otwocku już od początku roku szkolnego, jednak nie pod kątem tego, czy jest źle, czy dobrze –  chodzi o otwartą, rzeczową rozmowę na temat oświaty – mówi w rozmowie z „Linią” dyrektor Oświaty Miejskiej w Otwocku Grzegorz Michalczyk. – Teraz dzięki współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych będzie to możliwe już 25 lutego. Debata odbędzie się w formie warsztatowej, do udziału w niej zaprosimy pięć środowisk: nauczycieli, rodziców, uczniów, samorząd i instytucje współpracujące. Podczas debaty porozmawiamy o tym, jakiej oświaty chcielibyśmy w Otwocku. Dowiemy się, jak szkoły są postrzegane przez przedstawicieli poszczególnych środowisk oraz instytucji współpracujących i wspomagających, takich jak policja, straż pożarna, ośrodek pomoc społecznej czy też szkoły ponadpodstawowe – zapowiada dyrektor Michalczyk.

Debata jest zaplanowana na piątek, 25 lutego na godz. 11 w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury (ul. Poniatowskiego 10). Cały projekt jest realizowany przy współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych w Warszawie w ramach projektu EDU Kompas.

SW

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.