Pomogą zwierzętom poszkodowanym w wypadkach

Wiadomo już, kto w Otwocku zapewni całodobową opiekę weterynaryjną bezdomnym i dzikim zwierzętom poszkodowanym w zdarzeniach komunikacyjnych. Podobnie jak w ubiegłym roku zajmie się tym Fundacja Animal Rescue Poland, która jako jedyna złożyła ofertę w konkursie ogłoszonym przez miasto

W piątek, 31 grudnia miasto ogłosiło zapytanie ofertowe dotyczące zapewnienia opieki weterynaryjnej dla zwierząt bezdomnych, gospodarskich, kotów wolno żyjących i dzikich zwierząt poszkodowanych w zdarzeniach komunikacyjnych w 2022 roku. W wyznaczonym terminie wpłynęła tylko jedna oferta. Umowa została podpisana z Fundacją Animal Rescue Polska, która zaproponowała, że podejmie się realizacji powierzonych zadań za 12 tys. zł. Umowa będzie obowiązywać do końca grudnia.

Fundacja Animal Rescue Poland powstała w 2015 roku. Od początku zajmuje się działaniami interwencyjnymi na rzecz zwierząt domowych, gospodarskich i dziko żyjących. W ramach działalności fundacji jej członkowie dyżurują codziennie i całodobowo. Zajmują się ratowaniem dzikich zwierząt poszkodowanych w wypadkach, interweniują podczas zdarzeń, w których zwierzęta zagrażają życiu i zdrowiu ludzi, kontrolują warunki przetrzymywania, hodowli i transportu zwierząt domowych i gospodarskich. Dbają o przestrzeganie praw zwierząt, realizują program adopcyjny, wspierają i propagują ideę sterylizacji i kastracji zwierząt.

Na rzecz miasta fundacja będzie m.in. podejmować interwencje weterynaryjne w przypadku zdarzeń komunikacyjnych z udziałem zwierząt (w czasie do godziny od zdarzenia), zapewniać całodobowo opiekę weterynaryjną zwierzęciu, które uległo wypadkowi, transportować takie zwierzęta przystosowanym pojazdem w sposób niestwarzający zagrożenia dla życia i minimalizujący cierpienie, udzielać pomocy lekarskiej rannemu zwierzęciu w uzasadnionych przypadkach wykonywać eutanazję. Po leczeniu zwierzę ma być przetransportowane do schroniska lub do naturalnego środowiska, w którym żyje. Miasto wymaga od Fundacji zapewnienia kadry posiadającej odpowiednie uprawnienia weterynaryjne.

Jednocześnie urząd miasta informuje mieszkańców, że w przypadku poszkodowanych w wypadkach zwierząt należy zgłaszać takie zdarzenia do Ekopatrolu. Można to zrobić od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 15, dzwoniąc pod interwencyjny numer tel. 605 219 979. Poza tymi godzinami oraz w weekendy i święta należy kontaktować się z policją.

SW

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.