Pojadą po nowych drogach

Gmina Wiązowna szykuje się do modernizacji gminnych dróg. Dzięki dofinansowaniu z rządowego programu „Polski Ład” powstanie pięć nowych ulic

W ubiegłym roku Wiązowna otrzymała 6 mln 480 tys. zł z Rządowego Funduszu „Polski Ład” na budowę pięciu dróg gminnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Całkowita wartość projektu wynosi 7 mln zł. Gmina dołożyła z budżetu 520 tys. zł wkładu własnego.

Zmodernizowany zostanie liczący 880 metrów odcinek Traktu Napoleońskiego w Dziechcińcu i Kopkach, od ul. Jeździeckiej do granicy z Otwockiem. Zostaną tam wykonane nakładka asfaltowa oraz pobocza z kruszywa, zjazdy indywidualne i kanał technologiczny. Przy okazji zostaną wyprofilowane i oczyszczone przydrożne rowy.

W Zakręcie na ul. Jana Pawła II, na odcinku od ul. ks. Iwaniuka do ul. Sosnowej, powstaną nakładka asfaltowa i chodnik (na odcinku ok. 400 metrów od ul. Szkolnej w kierunku ul. Sosnowej) oraz ciąg pieszo-rowerowy (na odcinku ok. 630 metrów od ul. Sosnowej w kierunku ul. ks. Iwaniuka). Wybudowane zostaną także zjazdy indywidualne i publiczne, sieć wodociągowa, kanał technologiczny i oświetlenie uliczne.

Z kolei ul. Sportowa w Wiązownie (od ul. Nadrzecznej do ul. Kościelnej) zyska nową nawierzchnię asfaltową o długości 462 metrów. Pojawią się także chodnik i pobocze. Skrzyżowanie ul. Nadrzecznej i ul. Sportowej zostanie wyniesione.

Mają się z czego cieszyć także mieszkańcy Woli Duckiej. Ulice Działkowa i Sportowa (od ul. Słonecznej do Traktu Lubelskiego) na długości 771 metrów staną się drogami asfaltowymi. Powstaną też pobocza. Wykonawca wybuduje również wyniesione skrzyżowanie ul. Działkowej z ul. Sportową. Na całej długości na drogach powstaną progi zwalniające.

Wreszcie zostanie zmodernizowana droga gminna nr 270830W. Od ul. Żwirowej w Malcanowie do skrzyżowania ul. Podleśnej z ul. Krótką w Pęclinie (odcinek o długości niemal 1,4 kilometra) powstanie jezdnia o nawierzchni asfaltowej.

Przetargi na wykonanie poszczególnych odcinków dróg zostaną ogłoszone pod koniec lutego. Inwestycje w ramach programu będą zrealizowane prawdopodobnie do końca roku.

BM

3 komentarze do “Pojadą po nowych drogach

 • 18 lutego 2022 o 16:53
  Permalink

  Jaki polski ład co za komunista wprowadza ludzi w błąd

  Odpowiedz
 • 19 lutego 2022 o 11:10
  Permalink

  Droga w Zakręcie równoległa do tTraktu Brzeskiego oddalonego o 750 m od planowanej JPIi to marnotrawstwo pieniędzy, tym bardziej że droga ta prowadzi przez łąki i zagajniki.

  Odpowiedz
 • 20 lutego 2022 o 18:31
  Permalink

  Polski Lad jedynie okrada ludzi. Co za komunista to pisze? Bez Polskiego ładu nie budowali dróg z NASZYCH PODATKÓW?

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.