Trener pod wpływem narkotyków prowadził zajęcia z dziećmi

Kilka dni temu policja zatrzymała 38-letniego trenera Otwockiego Klubu Sportowego Champion, który będąc pod wpływem narkotyków, prowadził zajęcia z dziećmi na terenie obiektu sportowego. Okazało się, że mężczyzna jest także pracownikiem Urzędu Miasta Otwocka, a cała sprawa ma również drugie dno…

AGNIESZKA JASKULSKA

Śledczy już od jakiegoś czasu obserwowali 38-letniego trenera Otwockiego Klubu Sportowego Champion. Podejrzewali, że może mieć związek z narkotykami, co stwarzało zagrożenie dla dzieci, z którymi mężczyzna prowadził zajęcia sportowe m.in. podczas ferii zimowych.

– W ostatnich dniach 38-letni trener został zatrzymany dwa razy – mówi rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Katarzyna Skrzeczkowska.  W weekend (5-6 lutego) policjanci zatrzymali 38-letniego trenera na terenie jednej z ponadpodstawowych szkół w Otwocku (wtedy nie prowadził zajęć z dziećmi) – mówi Paulina Harabin, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. – Przy mężczyźnie znaleziono narkotyki – tłumaczą śledczy. Trener został objęty dozorem policyjnym.

Kilka dni później, we wtorek, 8 lutego, mężczyzna miał zajęcia z dziećmi na terenie miejskiego obiektu sportowego. – Trener został zatrzymany we wtorek w trakcie prowadzonych przez niego zajęć sportowych z 14 dzieci w wieku od ośmiu do 12 lat. Instruktor opiekował się nimi, będąc pod wpływem narkotyków, więc narażał młodych piłkarzy na niebezpieczeństwo – podkreśla mł. asp. Paulina Harabin, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Katarzyna Skrzeczkowska z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga dodaje, że tester wskazał, że mężczyzna był pod wpływem substancji psychotropowych. – W związku z tym pobrano od niego krew do dalszych badań – dodaje rzeczniczka prasowa prokuratury okręgowej. Jak podają śledczy, instruktor prawdopodobnie zażył amfetaminę. 

Okazało się, że 38-letni trener klubu sportowego jest także pracownikiem Urzędu Miasta Otwocka. Zapytaliśmy o to biuro prasowe otwockiego magistratu. – Ta osoba została zatrudniona we wrześniu 2007 roku przez ówczesnego prezydenta Zbigniewa Szczepaniaka i do chwili obecnej jest pracownikiem Urzędu Miasta Otwocka – potwierdza Aleksandra Czajkowska z biura prasowego. – To nie jest stanowisko urzędnicze – zapewnia Czajkowska. I podkreśla: – Do zdarzenia (zatrzymanie trenera we wtorek – przyp. red.) doszło podczas zajęć zorganizowanych przez prywatny klub sportowy, a nie Urząd Miasta Otwocka. Zajście miało miejsce na terenie obiektów sportowych przy ul. Karczewskiej. Nikt z pracowników urzędu miasta nie wykonywał wtedy czynności służbowych na terenie obiektu sportowego – tłumaczy Aleksandra Czajkowska, która w wypowiedziach dla innych mediów podkreślała, że Otwock w ogóle nie organizował w tym roku akcji „Zima w mieście”. Jak informuje biuro prasowe, prezydent Jarosław Margielski skierował pismo do Komendy Powiatowej Policji w Otwocku z prośbą o przekazanie oficjalnych informacji na temat zatrzymania trenera.

– W przypadku potwierdzenia informacji przez policję co do opisywanego zdarzenia będą podjęte stosowne kroki z zakresu Kodeksu pracy – podkreśla Aleksandra Czajkowska.

Skandal związany z trenerem Championa i pracownikiem urzędu ma także drugie dno. Od dłuższego czasu mężczyzna jest w konflikcie z jednym z otwockich urzędników.

W poniedziałek wieczorem (7 lutego) instruktor sportowy pojechał pod dom tego urzędnika, gdzie awanturował się i mu groził. W nocy zaparkowane przed domem auto urzędnika zostało zniszczone. Finalnie trener otrzymał dozór policyjny, a urzędnik ochronę. W środę trenerowi postawiono trzy zarzuty. – 38-latek odpowie za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo, groźby karalne, a także za uszkodzenie mienia – mówi Katarzyna Skrzeczkowska z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga. I dodaje, że instruktorowi sportowemu grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Wobec 38-latka zastosowano dozór policji.

Po tym, jak ogólnopolskie media rozpisywały się o skandalu z udziałem trenera, inny klub – Otwocki Klub Sportowy Start – opublikował w mediach społecznościowych oświadczenie, w którym informuje, że zatrzymany mężczyzna „nie jest w żaden sposób powiązany z OKS Start”. W oświadczeniu czytamy: „Osoba ta nie jest zatrudniona przez nasz klub oraz nie prowadzi żadnych zajęć dla dzieci i zawodników OKS Start… zajęcia prowadzone przez zatrzymaną osobę nie odbywały się na obiektach OKS Start. Opublikowana w mediach informacja o zatrzymaniu opiekuna dzieci zawiera nazwę »Otwocki Klub Sportowy«, która w środowisku sportowym i wśród lokalnej społeczności jest jednoznacznie kojarzona z Otwockim Klubem Sportowym Start, który jest klubem sportowym z blisko 100-letnią tradycją”.

4 komentarze do “Trener pod wpływem narkotyków prowadził zajęcia z dziećmi

 • 18 lutego 2022 o 20:22
  Permalink

  W Otwocku wszystko jest możliwe.Od pewnego czasu miejscowe …budują wylle po całej Linii Otwockiej.Jedne 4 metry od drugiej.Tak,że bardzo pięknie się teraz na betonowe stawiane przez inteligentów Otwockich…..patrzy. Wsparcie mają te inteligenty przez otwockich …geodezji…inżynierów …rozsianych już wszędzie jak grzyby po deszczu.Nawet już inżyniery
  se pokupowaly nowe fury…duże…wypasione.A co tam..Żyje się.

  Odpowiedz
  • 21 lutego 2022 o 12:06
   Permalink

   Otwock to jedna wielka wylęgarnia narkotyków. Policja sobie nie radzi, tyłu bandytów i dilerów Co chodzi po otwockich ulicach to nie ma chyba w żadnym innym mieście o podobnej wielkości.Uklady znajomości, narkotyki w tle to normalka. Bandyci są bezkarni. Myślę akurat że Instruktor sportowy narobił sobie wrogów, tym sposobem go chce ktoś zniszczyć …trochę szkoda bo gość wporzadku jest. Tylko koledzy ,znajomi nie odpowiedni.

   Odpowiedz
   • 22 lutego 2022 o 08:36
    Permalink

    „trochę szkoda bo gość wporzadku jest. Tylko koledzy ,znajomi nie odpowiedni.” jakby był w porządku to by nie ćpał. Narkotyki i ćpanie nie są OK, żadne, weekendowo, odświętnie i sporadycznie.

    Odpowiedz
    • 22 lutego 2022 o 11:24
     Permalink

     Zgadzam się w 100% Jednak nie oceniał bym jednak go pochopnie. Proponował bym się zainteresowac tymi co sprzedają narkotyki i zarabiają na tym. To są bandyci , tyle że o nich redaktoreknie napiszę ,boi się. Zauważcie ze zawsze są łapani dilerzy co mają przy sobie kilka gram . Do cholery ,oni przecież mają szefów którzy ich w to zaopatrzają .

     Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.