Ucierpiałeś podczas wichury? Zgłoś się po pomoc! 

Seria ośrodków niżowych, jakie przeszły w ostatnim czasie nad Europą, wywołała wiele nagłych zjawisk atmosferycznych. Szczególnie niebezpieczne okazały się ekstremalnie silne wichury, które wyrządziły na terenie naszego kraju wiele poważnych szkód. Siłę żywiołu odczuli również mieszkańcy powiatu otwockiego

fot. OSP Świdry Małe

Lokalne zastępy straży pożarnej miały ręce pełne roboty. Tylko od czwartku, 17 lutego do poniedziałku, 21 lutego ratownicy z Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku i druhowie z OSP interweniowali blisko 750 razy. 

Zgłoszenia dotyczyły głównie powalonych drzew, które łamały się pod naporem wiatru i uszkadzały nie tylko linie energetyczne czy blokowały ciągi komunikacyjne, lecz także wyrządziły szkody w wielu gospodarstwach domowych. 

Jak zapowiadają synoptycy, to nie koniec ekstremalnych anomalii pogodowych. W tym tygodniu mają pojawić się kolejne silne porywy wiatru. 

Mieszkańcy poszkodowani w trakcie wichur mogą zgłaszać się po pomoc do miejscowych ośrodków pomocy społecznej w celu uzyskania wsparcia. 

Pomoc ma być udzielana w przypadku zniszczeń w budynkach mieszkalnych. Wnioski dotyczące uszkodzenia wolno stojącego garażu czy ogrodzenia posesji nie będą rozpatrywane. Ostatnio o taką pomoc do Ośrodka Pomocy Społecznej w Otwocku zwracali się mieszkańcy Wólki Mlądzkiej, gdzie w ubiegłym roku, po obfitych opadach deszczu, woda zalała kilka domów.

Tego rodzaju szkody można zgłaszać do miejscowych ośrodków pomocy społecznej telefonicznie lub mailowo. Pracownik socjalny przeprowadzi wywiad w celu zweryfikowania i ewentualnego rozpatrzenia wniosku.

MS

 

Gdzie zgłosić się po pomoc?

OPS Otwock – tel. 22 779 36 32

M-GOPS Karczew – tel. 22 780 94 61

MOPS Józefów – tel. 22 789 53 93

CUS Wiązowna – tel. 22 780 46 59

GOPS Celestynów – tel. 22 789 70 54

GOPS Osieck – tel. 25 685 71 77

GOPS Sobienie Jeziory – tel. 25 685 80 69

GOPS Kołbiel – tel. 25 757 39 92 

 

 

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.