Tacy policjanci to powód do dumy!

Tych dwoje funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku w ostatnim czasie wykazało się profesjonalizmem i odwagą. Otwocki technik kryminalistyki sierż. sztab. Izabela Lipska na miejscu zdarzenia w nowatorski sposób zabezpieczyła substancję lotną, co jest niezwykle trudne. Natomiast mł. asp. Łukasz Masny w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę, który spowodował kolizję i pieszo uciekał z miejsca zdarzenia

 

Kilka dni temu do Komendy Powiatowej Policji w Otwocku wpłynął list pochwalny, w którym kierownik Zakładu Chemii Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji pogratulował otwockiej jednostce kompetentnej i profesjonalnej policjantki. Chodzi o doświadczoną technik kryminalistyki sierż. sztab. Izabelę Lipską. Policjantka z otwockiej komendy angażuje się w rozwój technik kryminalistycznych istotnych m.in. do zabezpieczania różnych śladów na miejscu zdarzenia. Co warto podkreślić, nierzadko jest to karkołomne zadanie.

Sierż. sztab. Izabela Lipska została wezwana do oględzin miejsca zdarzenia. – Policjantka podjęła próbę nowatorskiego zabezpieczenia substancji lotnej. W profesjonalny sposób zabezpieczyła w szklanej fiolce substancję chemiczną poprzez pobranie próbki cieczy z plamy, co było trudnym zadaniem. Dzięki temu udało się przeprowadzić badania, których wyniki były istotne dla prowadzonej sprawy – tłumaczy mł. asp. Paulina Harabin, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. – Nowatorski sposób sierż. sztab. Izabeli Lipskiej zostanie rozpowszechniony jako innowacyjna i skuteczna metoda zabezpieczania śladów, które mają postać substancji lotnych – podkreśla rzeczniczka prasowa otwockiej policji. – Jesteśmy dumni z pomysłu naszej policjantki, która w codziennej służbie wykazuje się dużym zaangażowaniem w rozwój techniki kryminalistycznej. Życzymy jej dalszych sukcesów – zaznacza mł. asp. Paulina Harabin.

To niejedyny policjant, z którego w ostatnim czasie komenda może być dumna. Wyrazy uznania i gratulacje należą się też mł. asp. Łukaszowi Masnemu, który na co dzień dba o bezpieczeństwo na drogach. Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę, który próbował uciec po spowodowaniu kolizji. W czwartek około godz. 19 na drodze krajowej nr 50 w miejscowości Całowanie pijany kierowca bmw stracił panowanie nad osobówką i uderzył w auto ciężarowe. – Kilka chwil po zdarzeniu mł. asp. Łukasz Masny dowiedział się, że kierowca bmw przyznał, że jest pijany, i pieszo uciekał z miejsca kolizji. Policjant błyskawicznie zareagował. Wsiadł do swojego prywatnego samochodu i pomógł innym funkcjonariuszom w poszukiwaniach sprawcy kolizji – podkreśla mł. asp. Paulina Harabin.

Policjant namierzył mężczyznę, którego zatrzymał na terenie leśnym niedaleko miejsca zdarzenia. – Ujęty przez funkcjonariusza 54-latek został poddany badaniu alkomatem. Okazało się, że był pijany (miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie) i w nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami – tłumaczy rzeczniczka prasowa otwockiej policji. I dodaje, że 54-latek odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji drogowej i prowadzenie pojazdu bez uprawnień.

– Postawa naszego funkcjonariusza, jego zdecydowana reakcja i skuteczne działanie są dowodem na to, że policjantem jest się zawsze, nawet po służbie – zaznacza mł. asp. Paulina Harabin. Komendzie Powiatowej Policji w Otwocku życzymy jak najwięcej takich skutecznych i profesjonalnych funkcjonariuszy!

AJka

One thought on “Tacy policjanci to powód do dumy!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.