Pierwsi w sezonie. 42. Półmaraton Wiązowski

Jeszcze na dobre nie opadł kurz po 41. edycji Półmaratonu Wiązowskiego, który w ubiegłym roku wyjątkowo odbył się latem, a organizatorzy biegu już musieli szykować się do kolejnej odsłony najstarszej cyklicznej imprezy sportowej w powiecie otwockim. W najbliższą niedzielę, 27 lutego odbędzie się 42. Półmaraton Wiązowski

Niewiadome związane z pandemią koronawirusa i liczne obostrzenia postawiły pod ogromnym znakiem zapytania poprzednią edycję Półmaratonu Wiązowskiego. Do samego końca nie było wiadomo, czy zawody z tak długą tradycją się odbędą. Organizatorzy starali się jednak za wszelką cenę nie przerwać ciągłości tej cyklicznej imprezy. Dlatego zamiast tradycyjnie przeprowadzić ją pod koniec lutego, przesunęli zawody na… lipiec.

Mimo zmiany terminu impreza cieszyła się równie dużym zainteresowaniem. Wśród uczestników pojawiły się nawet głosy, by letni termin został na stałe. Organizatorzy woleli jednak zostać przy tradycji, szczególnie że Półmaraton Wiązowski od zawsze był pierwszą tego typu imprezą w sezonie. To właśnie na malowniczej trasie nad Mienią wielu zawodników sprawdzało efekty swojej pracy w okresie zimowym.

W ten sposób przerwa między najbliższą edycją a ostatnimi zawodami, która wynosi niespełna osiem miesięcy, była najkrótsza w historii Półmaratonu Wiązowskiego. – Zainteresowanie tegoroczną edycją jest bardzo duże. Na bieg główny i Wiązowską 5-tkę przygotowaliśmy nieco ponad dwa tysiące pakietów startowych, które rozeszły się błyskawicznie. Nie mamy już żadnego wolnego miejsca. Jeśli ktoś chce wziąć udział w naszej imprezie, musi szukać w mediach społecznościowych biegaczy, którzy już wiedzą, że nie dojadą do nas, i odstępują swoje pakiety – mówi rzeczniczka imprezy Izabela Trzaska.

Już tradycyjnie w ramach zawodów odbędzie się kilka biegów. Uczestnicy będą mieli do wyboru start albo w półmaratonie, albo występ na krótszym dystansie, czyli Wiązowskiej 5-tce. Organizatorzy nie zapomnieli również o dzieciach i młodzieży. Dla nich przygotowano specjalne dystanse z podziałem na wiek. Swoje pierwsze zawody będą mogły zaliczyć nawet przedszkolaki w najbardziej kolorowym i wesołym Biegu Krasnoludków.

– Podobnie jak w ostatnich edycjach postanowiliśmy jeszcze bardziej zadbać o najmłodszych. Na terenie miasteczka zawodów będzie specjalna strefa dla dzieci. Druga znajdzie się w budynku szkoły – mówi Izabela Trzaska. – Wiemy, że wiele osób przyjeżdża albo chciałoby przyjechać do nas z dziećmi, ale nie wiedzą, co zrobić z pociechami, gdy sami będą startować w biegu. Stąd wziął się pomysł na stworzenie takich stref. Wydzieliliśmy także specjalny kącik dla mam, żeby miały gdzie nakarmić czy przewinąć dzieci – dodaje rzeczniczka Półmaratonu Wiązowskiego.

W trakcie imprezy będzie okazja, by pomóc potrzebującym. Na jednym ze stoisk w miasteczku zawodów będzie można nabyć drobne wyroby rękodzielnicze i zabawki dla dzieci. W kawiarence będą też zbierane pieniądze na leczenie i rehabilitację Dominika Dębskiego.

MS

Program zawodów

  • 9.30 – start Małego Ćwierćmaratonu 300 m
  • 9.40 – start Małego Ćwierćmaratonu 600 m
  • 9.50 – start Małego Ćwierćmaratonu 1000 m
  • 10.10 – start Małego Półmaratonu 1500 m
  • 11.10 – Bieg Krasnoludków
  • 12.00 – start Półmaratonu Wiązowskiego
  • 12.15 – start Wiązowskiej 5-tki

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.