Nowa trybuna coraz bliżej

Obiekt, na którym ligowe mecze rozgrywa czwartoligowy Mazur Karczew, znów ma zostać zmodernizowany. Według planów władz miasta wkrótce na stadionie im. Mariana Olszewskiego powstanie nowa trybuna. Burmistrz Michał Rudzki wyraża nadzieję, że nowe miejsca dla kibiców będą dostępne już wczesną jesienią na obchody 80-lecia karczewskiego klubu

MARCIN SULIGA

O pomyśle przebudowy głównej trybuny na stadionie im. Mariana Olszewskiego w Karczewie pisaliśmy już w listopadzie ubiegłego roku. Wtedy burmistrz Michał Rudzki wraz z prezesem Mazura Karczew Piotrem Niedziółką wizytowali obiekt w Sokołowie Podlaskim, gdzie podpatrywali rozwiązania zastosowane na tamtejszym stadionie. Efekt tej wizyty zobaczyliśmy kilka tygodni temu, gdy w mediach społecznościowych burmistrz pokazał wstępną wizualizację nowej trybuny stadionu, na którym na co dzień ligowe mecze rozgrywa Mazur Karczew.

Według wstępnych planów nowy obiekt ma być zadaszony i liczyć 400 miejsc siedzących. – Obecnie na zlecenie Urzędu Miejskiego w Karczewie jest wykonywany projekt architektoniczno-budowlany trybuny na stadionie miejskim wraz z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń. Prace są na bardzo zaawansowanym etapie. Zarówno projektant, jak i urząd są w stałym kontakcie z przedstawicielami klubu i na bieżąco konsultują poszczególne rozwiązania projektowe – informuje burmistrz Karczewa. – Nie mamy jeszcze kosztorysu przedsięwzięcia. Na pewno będziemy ubiegać się o dotację na ten cel z programów zewnętrznych – dodaje.

Na razie nie wiadomo, jak dużych inwestycji budowlanych będzie wymagała realizacja nowego projektu. Czy będzie konieczna likwidacja wału, na którym stoi obecna trybuna, i wycięcie rosnących drzew? Kiedy powstanie nowa trybuna? Burmistrz Rudzki nie ukrywa, że chciałby, aby stanęła ona na początku jesieni tego roku, bo w tym czasie władze LKS Mazur Karczew planują organizację obchodów 80-lecia powstania klubu. – Gmina Karczew już rozpoczęła przygotowania do świętowania jubileuszu klubu. Obecnie modernizujemy zaniedbaną od wielu lat główną drogę dojazdową do stadionu, czyli ul. Karczówek – mówi burmistrz. – Moim celem jest to, aby jesienią tego roku kibice mogli oglądać mecze na nowoczesnej trybunie. Prace projektowe wraz z niezbędnymi pozwoleniami powinny być gotowe z końcem wiosny tego roku. Następnie przejdziemy do etapu przetargowego. Jednocześnie aktywnie zabiegamy o środki zewnętrzne na realizację tego zadania. Mam nadzieję, że pandemia i jej negatywne skutki dla finansów samorządu nie pokrzyżują nam planów – dodaje.

– Projekt, który zaproponował burmistrz, jest na ten moment opcjonalny. Wiadomo, że marzyłby się nam jeszcze taki nowoczesny obiekt jak w Sulejówku, gdzie trybuna pełni również funkcję budynku klubowego. To jednak dość kosztowna inwestycja, na którą potrzeba kilku milionów złotych, dlatego w pierwszej kolejności trzeba zająć się główną trybuną przy Moczydle, bo to ona najbardziej „straszy” na naszym obiekcie – mówi prezes Mazura Piotr Niedziółka. – Liczę na to, że ten projekt uda się zrealizować i już w następnym sezonie kibice będą mogli z nowych miejsc wspierać dopingiem naszych piłkarzy – dodaje prezes Mazura.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.