Przygotuj się na utrudnienia

W niedzielę, 27 lutego odbędzie się 42. Półmaraton Wiązowski. W związku z organizacją imprezy kierowcy i piesi muszą liczyć się z utrudnieniami na trasie biegu i w jego okolicach

Organizatorzy półmaratonu informują, że podczas trwania imprezy będą zamknięte dojazdy do trasy biegu na całej jej długości. Na skrzyżowaniach dróg publicznych zostaną ustawione posterunki policji, a na bocznych drogach dojazdowych – patrole ochotniczych straży pożarnych i żandarmerii wojskowej.

W godzinach od 7 do 16 będzie zamknięty ruch na ul. Kościelnej, na odcinku od restauracji „Mazowsze” do ul. Pęclińskiej, a w godz. od 9 do 12 na ul. Pęclińskiej – drodze nr 270826W, ulicach Projektowanej i Spokojnej, drodze nr 2708W z Pęclina do Dziechcińca i drodze nr 2709W (od Żanęcina do Glinianki). Dojazd do kościoła będzie możliwy od ul. Duchnowskiej i ul. Kąckiej.

Z utrudnieniami muszą też liczyć się osoby korzystające z transportu zbiorowego. Skrócone zostaną trzy kursy linii 720 tam i z powrotem na trasie Warszawa (pętla Wiatraczna) – Rzakta o godz. 8.40, 11.20 i 14.00. Autobusy będą kończyły trasę i zawracały w stronę Warszawy na Gminnym Targowisku „Mój Rynek” w Wiązownie.

Z powodu wyłączenia ul. Napoleońskiej w Gliniance w godzinach od 12.20 do 13.40 skróceniu ulegnie też trasa linii L20. Autobus jadący z Otwocka w kierunku Rzakty, który zatrzymuje się na przystanku Wola Karczewska 01 o godzinie 11.58, zrobi postój i o godz. 12.34 odjedzie do Otwocka (zgodnie z aktualnym rozkładem jazdy).

Organizatorzy apelują, by w tym dniu ograniczyć poruszanie się pojazdami po trasie półmaratonu, a w razie konieczności zmniejszyć prędkość i zachować szczególną ostrożność. Należy także wykonywać polecenia policji i służb porządkowych.

BM

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.